Азербайджанський "Мугам-Караоке" в масштабному виставковому проекті - ФОТО

1 лютого в Москві відкриється виставка в рамках проекту Гете-Інституту "Кордон", в якій візьме участь азербайджанський художник Фархад Фарзалієв.

Day.Az з посиланням на Goethe.de повідомляє, що основні питання нового виставкового проекту Гете-Інституту "Кордон", який створений у співпраці з партнерами зі Східної Європи, Німеччини та Центральної Азії і розрахований на кілька років, звучать так: "Де закінчується Європа і де починається Азія? На що впливають кордону, і хто їх проводить? ".

У проекті візьмуть участь молоді художники з 16 міст 11 країн Європи і Азії. Виставка відкриється в Москві 1 лютого, а потім відправиться в Санкт-Петербург, Красноярськ, Київ, Тбілісі, Мінськ і Дортмунд, а в 2018 році продовжить свою подорож в Центральній Азії.

Цей проект досліджує і аналізує кордону і їх виникнення в самих різних формах: як територіальні відокремлення або, навпаки, приєднання, як культурні, особисті або соціальні бар'єри, як інструмент, що відокремлює "нас" від "інших" або, власне, породжує цю дихотомію. Слово "кордон" тут слід розуміти як метафору, як умовний образ, що є предметом домовленості і схильна змін - гостроактуальними тема для Росії і колишніх радянських республік, так само як і для Німеччини і Європи. "Червоною лінією" при цьому служить географічна і культурна межа між Європою і Азією. Проект розглядає ці теми з позицій художньої творчості, з культурного виміру.

Астрід Вега, керівник відділу культурних програм Гете-Інституту в Москві: "Наша мета - сприяти самому різнобічного дослідження процесів, мотивів і причин виникнення кордонів".

Молоде покоління художників представлятимуть своє розуміння теми, свої роздуми про неї на пересувній виставці в Східній Європі, Росії, Центральної Азії та Німеччини. Виставка буде супроводжуватися дискусіями між німецькими і місцевими експертами. Куратори - Інке Арнс, директор HMKV в Дортмунді і Тібо де Ройтер, куратор і критик з Берліна.

Учасники проекту: Фархад Фарзалієв (Баку, Азербайджан), Умида Ахмедова і Олег Карпов (Ташкент, Узбекистан), Аліса Бергер (Кельн, Німеччина), Вірон Ерол Верт (Берлін, Німеччина), Айтегін Джумалієв (Бішкек, Киргизстан), Наталія Дю ( Алмати, Казахстан), Саулі Дюсенбіна (Алмати, Казахстан), Анастасія Живкова (Київ, Україна), Ольга Жітліна (Санкт-Петербург, Росія), Катя Ісаєва (Москва, Росія), Антон Карманов (Новосибірськ, Росія), Аліна Копиця ( Київ, Україна), "Куди біжать собаки" (Єкатеринбург, Росія), Гайша Маданова (Алмати, Казахстан / Мюнхен, Німеччина), Таус ахачева (Москва, Росія), Елеонор де Монтеск'є (Берлін, Німеччина), Станіслав Муха (Берлін, Німеччина), Гамлет Овсепян (Ашнак, Вірменія), Марат Райимкулов (Бішкек, Киргизстан), Алла і Олексій Румянцева (Душанбе, Таджикистан), "Хінкалі Джус" (Грузія), Олександр Угай (Алмати, Казахстан), Сергій Шабохін (Мінськ, Білорусь).

Відзначимо, що "Кордон", це виставковий проект Гете-Інституту при дружній підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини.

Як повідомив Day.Аz Фархад Фарзалієв, на виставці він візьме участь зі своєю роботою "Мугам-Караоке", де він об'єднує один з основних жанрів азербайджанської традиційної музики і нові технології. "Мугам-Караоке" - це свого роду утопічний проект, тому що, незважаючи на певні правила, мугам - це імпровізаційна музика. Мова виконання - азербайджанський, що ускладнює процес і робить його неможливим для тих, хто не знає цієї мови. Закільцьованих відео-зображення супроводжує інструментальний трек.

"" Мугам-Караоке "- проект, що змішує традиційний багатовікової музичний стиль з новими технологіями. На екрані звучить інструментальний трек на тлі віртуальних видів природи і історичними пам'ятниками Карабаху. Але крім формально-стилістичної складової через легкість поп-медійної форми дана робота містить в собі ще й важливий тематичний меседж. Для кожного азербайджанця за красивими видами природи і історичних пам'ятників лежить біль недоступності всієї цієї краси - велика частина Карабаху понад 20 років по відомим прич инам він поза межами впливу Азербайджану і зараз може бути доступна азербайджанцям, на жаль, але тільки як недосяжний примарний світ, що асоціюється більше з комп'ютерною грою, ніж з реальністю "- повідомив Ф.Фарзаліев.

Ф.Агаларова

На що впливають кордону, і хто їх проводить?