Азербайджанці в Сиктивкарі відзначили свято Новруз-байрам (ФОТО, ВІДЕО)

Республіканська автономія з розмахом зустрічала весну

Вчора, 19 березня, Сиктивкарський ресторан азербайджанської кухні приймав гостей. Національно-культурна автономія «Азербайджан» в Республіці Комі відзначила великий традиційне свято Новруз-байрам. Це свято починають відзначати за день до весняного рівнодення. Веселощі триває п'ять днів. Новруз-байрам символізує прихід весни, пробудження всього живого і готовність землі до врожаю.
Згідно з національною традицією, в цей день запалюють багаття і стрибають через них. Вогню залишають все погане, собі залишаючи тільки позитивні емоції. Також в цей день прийнято всіх прощати. Новруз-байрам схожий з російської масницею.
Особливо Новруз-байрам також входить святковий стіл. Головним атрибутом столу на Новруз-байрам є хонча - велика тарілка з солодощами. У центрі тарілки знаходиться Семеном - проросла пшениця. Навколо Семеном лежать сухофрукти, горіхи, мутакі, пахлава, фарбовані яйця і шакяр-буру. Шакяр-буру - це такий пиріжок з солодкою начинкою і прикрашений візерунками. З їжі головним блюдом на свято Новруз-байрам вважається плов.

Гостей з національним святом вітав керівник національно-культурної автономії «Азербайджан» в Республіці Комі Акиф Умуд огли Микаілов. Крім того, всіх присутніх привітав голова Духовного управління мусульман Республіки Комі муфтій Валіахмад хазрат Гаяз. Він зазначив, що іслам - це релігія миру і нічого, крім світу з ним не пов'язано.
Гості свята вітали один одного і танцювали. На Новруз-байрам приїхали музиканти з Кірова, які виконували композиції азербайджанською мовою. Крім традиційних частувань на столах була риба, курка і шашлик з баранини.
На наступний день після гучного свята азербайджанці відзначають Новруз-байрам в колі сім'ї.

До речі, У Москві обрали найкрасивішу Зранку (ФОТО) .