Керо (Міклош Габор Кереньи)

Всесвітньо відомий художній керівник Будапештського Театру оперети і мюзиклу Міклош Габор Кереньи народився в Будапешті в 1951 році. Закінчив відділення оперного співу в місцевій консерваторії і продовжив освіту в Угорській Театральної академії, отримавши диплом «режисера музичного театру».

Після закінчення навчання працював в національному театрі Сегеда, де поставив кілька опер. Потім, протягом 10 років був режисером в Угорському державному оперному театрі, де їм були здійснені постановки знаменитих класичних опер: «Летючий голландець» Р. Вагнера, «Дон Карлос» і «Макбет» Дж. Верді, «Фауст» Ш. Гуно і ін. Крім того режисер особливу увагу приділив постановок опер сучасних угорських композиторів.

З 2001 року обіймає посаду художнього керівника, директора і режисера Будапештського театру оперети і мюзиклу. За час роботи в театрі він значно збільшив число уявлень, відновив постановку угорських оперет на сцені, тим самим повернувши їм визнання в Угорщині і за кордоном. Серед найбільш вдалих його робіт останніх років: «Королева чардашу» »і« Графиня Маріца »І. Кальмана,« Країна посмішок »Ф. Легара,« Ромео і Джульєтта »С. Ліва,« Елізабет »Ж. Пресгюрвіка,« Рудольф »Ф . Уайлдхорна, «Летюча миша» Й. Штрауса та ін. М.Г. Кереньи постійно залучає до роботи молоді таланти: режисерів, акторів, оперних співаків.

З ім'ям Кереньи пов'язано більшість музичних постановок, представлених під час Сегедське театральних фестивалів під відкритим небом. Тут під його керівництвом безліч разів були показані всесвітньо відомі широкомасштабні мюзикли.

На телебаченні він особисто готує і здійснює записи своїх постановок, які транслюються в Австрії, Німеччині та Угорщині. Запис сучасного оперного спектаклю на індійську тему «Савітірі» Ш. Соколан отримала кілька нагород у Франції. Театральні роботи режисера можна побачити в Зальцбурзі, Празі, Відні, Тель-Авіві, Бухаресті, Мюнхені, Єкатеринбурзі ...

З Санкт-Петербурзьким театром Музичної комедії режисера пов'язує вже давня дружба і творча співпраця, яке почалося в 2007 році. З тих пір він поставив на сцені театру оперети І. Кальмана «Баядера» і «Графиня Маріца», «Кажана» Й. Штрауса.

назад попередній наступного