Sony STR-DA3300ES, огляд. Журнал "Споживач"

Апарат має великим набором декодерів найпопулярніших на сьогоднішній день форматів багатоканального звуку.Наявність в числі інших декодерів L-PCM дозволяє ресивера без зусиль працювати з дисками формату Blu-Ray.

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -

Зберегти і прочитати потім -

ПЛЮСИ: Природна передача вокалу, дуже зручне екранне меню.
МІНУСИ: Невеликі недоліки при передачі НЧ діапазону, відсутність входів / виходів S-Video.

ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ

Модель справляє дуже приємне враження - відчувається, що стиль і елегантність - не просто слова для компанії SONY. Всі кнопки на передній панелі зроблені круглими, що, треба сказати, виглядає дуже здорово. Екран відносно невеликий, розташований, як водиться, у верхній частині передньої панелі. Під ним є ряд дуже акуратних меленьких кнопочок, що відповідають за вибір звукового поля, управління дисплеєм і т.п. Незважаючи на те, що кнопочки ці маленькі, скажімо навіть більше - мініатюрні, працювати з ними - одне задоволення. Нижче і збоку розташувалися ще кілька кнопок, регуляторів і індикаторів. Тут же, під спеціальною кришечкою, знаходяться стереовход, композитний відеовхід і цифровий оптичний вхід. Роз'єми на задній панелі, яких, як водиться у будь-якого ресивера, досить багато, розташовані досить зручно і логічно згруповані. У комплекті з пристроєм поставляються два пульта дистанційного керування: один - побільше, інший - трохи менше. Перший, крім управління самим ресивером, може управляти і іншими аудіо / відеокомпонентів SONY, другий пульт управляє тільки ресивером.

ЯКІСТЬ ЗВУЧАННЯ

При відтворенні музичних записів апарат видає об'ємне детальне звучання. Коли слухаєш партії духових, наприклад, саксофона, флейти, можна почути дихання музиканта, руху губ. Добре опрацьовано звуковий простір. При програванні живих записів добре передаються драйв і енергетика концерту, створюється достовірне відчуття присутності. Бас непоганий, однак, місцями йому не вистачає напористості, обсягу і чіткості - він губиться на тлі інших інструментів. Голос фортепіано звучить дещо «формально» - йому бракує фарб. Непогано передається звучання акустичної гітари. Саксофон звучить природно, з правильними інтонаціями. При відтворенні партій ударних інструментів виявляється занадто швидке загасання високих частот, що призводить до практично повної відсутності послезвучія в цьому діапазоні. Бас в цілому залишає приємне враження, лише іноді звертав на себе увагу недолік чіткості в розстановці акцентів. Вокальні партії звучать дуже і дуже непогано - яскраво, природно, з хорошим тембром, детально. Добре передаються емоції вокаліста. При відтворенні звукової доріжки до фільмів створюється цілісна звукова панорама, звук відчувається буквально всюди. Чітко опрацьовані звуки на задньому плані-чується гавкіт собак далеко, звук кроків, шелест листя і т.п. Звук точно передає розташування об'єктів в просторі. Якщо, наприклад, ви чуєте плескіт води і наближається шум мотора зліва від вас - будьте впевнені - через мить на екрані з'явиться моторний човен, причому саме зліва. Діалоги персонажів звучать натурально, з природним тембром. Достовірно передаються емоції акторів.

Достовірно передаються емоції акторів

ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ

Щоб автоматично налаштувати гучномовців в апараті передбачена зручна система автокалибровки. Однак цілком покладатися на її можливості все ж не варто, часто, хоча і не завжди, результати роботи цієї системи вимагають ручної корекції. Особливо хочеться відзначити екранне меню настройки, гідне всіляких похвал за красу і наочність. Кожен пункт супроводжується кольоровою картинкою, яка змінюється в залежності від того, яку опцію ви вибираєте. Дуже вдало підібрані кольори, що використовуються в оформленні. Працювати Стакі меню-одне задоволення. Для роботи з мобільними пристроями апарат має цілих чотири входи DMPORT, до яких ви можете підключити мобільний телефон, плеєр WALKMAN, iPod або ноутбук і працювати з ними так само, як і зі звичайними джерелами аудіо-і відеосигналів. Якщо ви є власником телевізора Sony BRAVIA, вас, безумовно, повинна зацікавити функція BRAVIA Theatre Sync, завдяки якій, підключивши телевізор до ресивера по інтерфейсу HDMI, ви можете управляти всім домашнім кінотеатром за допомогою однієї кнопки.

Компонентні і композитні відеосигнали, що подаються на вхід ресивера, можуть бути перетворені для передачі на вихід по інтерфейсу HDMI. Апарат має великим набором декодерів найпопулярніших на сьогоднішній день форматів багатоканального звуку. Наявність в числі інших декодерів L-PCM дозволяє ресивера без зусиль працювати з дисками формату Blu-Ray.

ЦІНА: 28 000 руб.

ВИМІРЮВАННЯ

Спад АЧХ в басі починається з 40-50 Гц (-0,12 дБ при 20 Гц), в ВЧ з 3-4 кГц (-0,7 дБ при 20 кГц). Коефіцієнт гармонік (THD) на частоті 1 кГц дорівнює 0,050%. У басі і середині максимальна сума старших непарних гармонік, в ВЧ - третя гармоніка. Мінімальний внесок в басі і середині вносить друга, в ВЧ - сума парних старших гармонік. Всі складові THD досить нерівномірна, особливо непарні гармоніки.

Підготовлено за матеріалами журналу "Споживач" №6 2008 www.potrebitel.ru