А чи були знижки? За словами покупців, перед розпродажем MediaMarkt значно підвищив ціни

Рітейлер перед відходом з російського ринку ліквідує асортимент і обіцяє зниження цін на десятки відсотків. Але наскільки чесна мережа побутової техніки? Рітейлер перед відходом з російського ринку ліквідує асортимент і обіцяє зниження цін на десятки відсотків

Фото: Артем Геодакян / ТАСС

MediaMarkt, який планує йти з Росії, ліквідує асортимент і оголосив знижки до 70%. Але деякі покупці незадоволені і кажуть, що рітейлер побутової техніки перед цим завищив ціни. За даними мережі, MediaMarkt розпродає товар до кінця серпня. Після угоди компанія Markt піде з Росії: магазини будуть перейменовані в «М.відео» або «Ельдорадо».

Житель Санкт-Петербурга Антон хотів купити в MediaMarkt холодильник, пригледів модель заздалегідь, кілька місяців тому, тоді обраний холодильник коштував 33 тисячі рублів. Антон вирішив дочекатися знижок. Але під час розпродажу Антон виявив, що початкова ціна на цю модель нібито більше 40 тисяч, і зі знижкою він зараз коштує 36 тисяч:

- Це полягає в тому, що ти платиш плюс три тисячі рублів від його первісної вартості. Кілька збентежило, а решту товарів, по суті, дивитися навіть не став, тому як картина ясна. Підійшов до одного із співробітників з питанням, наскільки реально продається зі знижками, тому як в соцмережах читав ситуацію навколо холодильника. Ну, співробітник рядовий, природно, нічого з цього приводу не сказав, це якось сумнівно мені здалося. В акції розчарований.

- Ті ціни, які були спочатку, виходить, менше, ніж на розпродажі?

- Саме на одному холодильнику виходить так, тому що спеціально сфотографували, сподобався саме цей холодильник, хотіли саме цю модель подивитися, чи можливо десь ще, може бути. Фотографія залишилася, дізналися про знижки, приїхали, зрозуміли, що не все так гладко, як хотілося б.

Антон не єдиний, хто скаржиться на «несправжні знижки». В офіційній групі MediaMarkt «ВКонтакте» чимало коментарів з приводу завищених початкових цін. Зв'язатися з прес-службою рітейлера Business FM поки не вдалося. Такий прийом - один з найпопулярніших маркетингових інструментів в світі, пояснює глава групи «Комунікатор», глава московського відділення «Slow Food Равлик» Віктор Майклсон.

Судячи з сайту MediaMarkt, на більшість товарів знижки не перевищують 40%. Магазин рітейлера в ТЦ «Авіапарк» відвідав співробітник Business FM Денис Мжельський, ось що він розповів:

- Я вибирав ноутбук і, так, по дрібниці: електричну зубну щітку для дочки, вафельницу. Так, в порівнянні з тим, що раніше було і зараз, знижка є. Може бути, десь не ті самі, які вони обіцяють, там до 70%, 50%. Але, скажімо, 15-30% стабільно є. Знову ж це можна навіть порівняти з ноутбуків, за показниками, які пропонують інші компанії, з тими ж самими параметрами можна на відсотків 10-15 дешевше взяти ноутбуки.

- А багато відвідувачів?

- Великий ажіотаж. Ми зараз знаходимося в «авіапарк», там MediaMarkt на два поверхи. На першому поверсі у них не працює каса, а на другому близько 40-45 чоловік стоїть в черзі. Десь щось народ намагається проконсультуватися в якихось відділах, там консультант зайнятий, там консультанта немає, тому десь доводиться самим намагатися прочитати якісь інструкції, параметри та інше, або чекати довго, коли консультант звільниться.

На початку літа власник рітейлера німецька Ceconomy домовилася продати російський бізнес MediaMarkt групі «Сафмар» Михайла Гуцерієва, яка вже володіє «М.відео» і «Ельдорадо». Німецька компанія отримає 15% в групі «М.відео». Закриття угоди планується на третій квартал цього року.

Перші гіпермаркети MediaMarkt відкрилися в Росії в кінці 2006 року. У 2010-му компанія вивела на ринок свій другий бренд, Saturn, але потім відмовилася від нього. Зараз, згідно з інформацією на сайті MediaMarkt, у компанії понад 60 роздрібних точок продажів в Росії.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Але наскільки чесна мережа побутової техніки?
Ті ціни, які були спочатку, виходить, менше, ніж на розпродажі?
А багато відвідувачів?
Ru в ваші джерела новин?