NEWSru.com :: Померла актриса, яка зіграла головну роль у фільмі "Дівчина без адреси"

Померла актриса, яка зіграла головну роль у фільмі "Дівчина без адреси"

У Санкт-Петербурзі на 80-му році життя померла народна артистка Росії Світлана Карпінська. Про це "Фонтанці" повідомили в Театрі комедії імені М. П. Акімова, в якому актриса пропрацювала більше 50 років.

У 1957 році студентка філфаку Ленінградського університету Світлана Карпінська зіграла головну роль в знаменитій комедії Ельдара Рязанова "Дівчина без адреси" разом з Миколою Рибникова. Натхненна успіхом картини, Карпінська вирішила кинути університет і піти в актриси. Вона була прийнята відразу на другий курс Ленінградського державного інституту театру, музики і кіно в клас професора Бориса Зона.

З 1963 року Карпінська служила в Театрі комедії імені М. П. Акімова. На його сцені вона зіграла більше 50 ролей, почавши з принцеси у виставі за п'єсою "Тінь" Євгена Шварца у постановці Миколи Акімова.

Потім були ролі в спектаклях Петра Фоменко, Романа Віктюка і багатьох інших режисерів. До хвороби народна артистка Росії Світлана Карпінська виходила на сцену в трьох спектаклях: "Ретро" за п'єсою Олександра Галина в ролі Рози Олександрівни Пісочинської, "Не все коту масляна" за Миколою Островським в ролі Дар'ї Федосіївни Кругловой і "Як важливо бути серйозним" по Оскару Уайльду в ролі леді Брекнелл.

Світлана Карпінська померла після важкої тривалої хвороби, через яку вона не виходила на сцену близько року.