NEWSru.com :: Частина трупи "Таганки" просить Любимова повернутися, інші готові з цим змиритися

Четверо акторів театру на Таганці - Тимур Бадалбейлі, Фелікс Антипов, Дмитро Муляр і Любов Селютина - провели прес-конференцію під назвою "Таганка без Любимова: невдалий експеримент", на якій виступили зі зверненням до режисера Юрія Любимова і попросили його повернутися в рідний театр, передає ІТАР-ТАСС.

"Треба визнати, що експеримент з розвитку і життєдіяльності без Юрія Петровича виявилася неспроможною і провальним. Якщо ви якусь іронію почули, то ви маєте рацію, тому що це не відкриття, а було прогнозовано, - сказав Тимур Бадалбейлі. - Тому після багатьох місяців туги, брехні, перекручування фактів нам просто захотілося сказати якісь слова, які очевидні насправді і завжди крутилися на мові. Без Любимова цей театр жити, розвиватися не може ".

"Ми до ситуації цієї ставимося як до жахливої ​​несправедливості, непорозуміння. Ми говоримо від себе, не уявляємо обличчя театру. Ми за те, щоб Юрій Петрович працював і жив в театрі, який він створив", - заявив Бадалбейлі.

Артисти сподіваються, що зустріч глави департаменту культури Москви Сергія Капкова з Любимовим "розставить все по поличках". "Наше увагу пильно звернено до 29 березня, коли відбудеться зустріч Капкова з Юрієм Петровичем. Сподіваємося, що після неї справедливість восторжествує, і Юрій Петрович повернеться в театр. В якому вигляді і як, вже не наша справа", - сказав Бадалбейлі, з яким погодилися інші артисти.

Провідні актори театру також вважають, що вистави Юрія Любимова необхідно зберегти в репертуарі театру. "Ці спектаклі належать ні нам, ні навіть Юрію Петровичу - вони належать історії російського театру, і наше спільне завдання - зберегти і зберегти цю спадщину, поки ще є така можливість", - підкреслив народний артист РФ Фелікс Антипов. За його словами, Юрій Любимов "абсолютно прав, оскільки його авторські спектаклі йдуть не на належному рівні, а всі вводи та зміни необґрунтовані". Актори вважають, що сам Юрій Любимов "повинен підтягнути, поправити і відновити свої спектаклі на сцені" Таганки ", і тільки тоді їх вдасться зберегти".

Нагадаємо, в кінці березня 2013 року Любимов направив лист керівнику столичного департаменту культури Сергію Капкову про заборону показу його авторських вистав в Театрі на Таганці. Він пояснив своє рішення тим, що спектаклі після його відходу з театру йдуть "в недбалому вигляді, з довільними змін мізансцен". Це, за словами засновника Театру на Таганці, завдає "серйозної шкоди не тільки мені, як автору і режисеру-постачальнику", але і театру. Заборона стосується тих вистав, де режисер є і автором сценарію. Серед них - "Добра людина з Сезуана", "Тартюф", "Майстер і Маргарита", "Володимир Висоцький", "Лихо з розуму", "Арабески".

Присутні на прес-конференції артисти театру вважають, що два роки тому переворот в театрі був учинений групою самозванців. "Свого часу до влади в театрі прийшла купка самозваних управлінців, в їх цілі не входило підтримання репертуару на належному рівні. Тому репертуар почав занепадати. Без Юрія Петровича тримати репертуар нікому", - заявили актори.

Актори також підкреслили, що їхня думка може не збігатися з думкою решти трупи. "У нас великий театр, і артистів багато, не всі будуть раді, якщо Юрій Петрович повернеться", - зазначив Бадалбейлі.

Ще до прес-конференції артисти в інтерв'ю "Московському комсомольцю" заявили, що вони незадоволені новим репертуаром театру і втратою своїх постійних ролей. Також вони стверджують, що актора Валерія Золотухіна "змусили" відмовитися від керівництва театром.

Артисти звинуватили у відстороненні Золотухіна та активної боротьби з Любимовим заступника художнього керівника театру Ренату Сотіріаді. На їхню думку, вона також скористалася хворобою Золотухіна, щоб поставити на головній сцені свій спектакль. Сама Сотіріаді заявила газеті, що повернення Любимова хочуть тільки чотири артиста. Вона звернула увагу на те, що Тимур Бадалбейлі був одним з 127 працівників театру, які в 2011 році підписали відкритий лист Любимову з вимогою про звільнення.

У вівторок же, ще до прес-конференції "Інтерфакс" повідомив, що в театрі повернення Любимова вважають питанням вирішеним. "Оскільки повернення Юрія Петровича - питання вирішене, то ми постараємося з цим змиритися і навіть отримати з цього вигоду", - заявив агентству джерело в театрі.

За словами джерела, артисти театру вважають, що повернення Любимова може піти на користь театру. "Юрій Петрович має рацію в тому, що багато вистав розбовталися і їх треба приводити в порядок. Якщо він повернеться, то першим ділом займеться саме цим", - сказав він.

Любимову подзвонили прямо на прес-конференції і перед журналістами запитали, чи готовий він повернутися в театр, як того хочуть артисти. І, незважаючи на те, що режисер прямої відповіді не дав, за його інтонації можна було зрозуміти, що він не виключає свого повернення. "Готовий або не готовий - дивна постановка питання для мене. Це питання буде вирішуватися 29 березня. Думаю, бажання артистів повернути мене в театр буде враховуватися. Це ж офіційну заяву", - сказав Любимов.

Нагадаємо, засновник "Таганки" Юрій Любимов пішов з театру влітку 2011 року після конфлікту з трупою. Тоді театр знаходився на гастролях в Чехії, і актори дорікнули художнього керівника в небажанні платити їм гонорари. Після цього Любимов відмовився працювати з трупою і звільнився. Його пост зайняв Валерій Золотухін, проте в березні 2013 року актор потрапив в реанімацію і також звільнився.

На даний момент директором театру є Володимир Флейшер , Однак, як заявив керівник Департаменту культури Москви Сергій Капков, посаду художнього керівника театру залишиться вакантною протягом року. Капков висловив упевненість, що він і влади міста зможуть домовитися з Любимовим про його повернення.