BSNews :: Як в Сімферополі «Ми» «полювали на носорога» (ВІДЕО)

Андрій КЛИМЕНКО, Jr
Андрій КЛИМЕНКО, Jr., BlackSeaNews
випусковий редактор, кримський блогер

Напередодні в сімферопольському арт-центрі «Карман» відбулася прем'єра нового спектаклю театру-студії «Ми» «Полювання на носорога» за однойменною п'єсою Миколи Гумільова.

Вистава відображає протистояння двох протилежних суспільних підвалин: старого і нового. У виставі химерно переплітаються одвічні теми зрадництва і благородства, любові і ненависті. Незважаючи на те, що спектакль ледь-ледь з'явився на світло, він вже встиг взяти участь в Міжнародному Гумілевський поетичному фестивалі «Коктебельская весна», де був з успіхом прийнятий глядачами і отримав вдячні відгуки.

Арт-центр «Карман» продовжує набирати фестивальні обороти, а BlackSeaNews - не втрачаючи часу - одними з перших встигли побувати на прем'єрі і взяли інтерв'ю у режисера вистави Дінари Ахтемова, а також у головних антагоністів вистави Олексія Шарп (Тремограст) і Артема ТРОФІМОВА (Вождь Елаі).
- Динара, як народилася ідея створити новий сучасний погляд на п'єсу Гумільова? І чому був зроблений саме такий вибір Вами як режисером цієї вистави?

- Я давно захоплююся творчістю Миколи Гумільова, і навіть сказала б, що велика його прихильниця. Ідея поставити спектакль за його п'єсою виникла ще років 10 назад, коли я на ринку букіністів в Києві купила книгу з його драматичними творами. Гумільов НЕ драматург, він поет, і п'єс у нього мало. Але всі вони якісь особливі і дуже поетичні.
"Полювання на носорога" мені близька, тому що я, так само як і Гумільов (а може, саме завдяки йому), люблю Африку і мені цікавий цей матеріал. Ця п'єса не просто африканська або про життя певного племені, вона говорить про ті речі, які людство переживає, незалежно від того, який рік або навіть століття на календарі. Ця історія про Людину і про його емоції, потреби, цінності та почуття в чистому вигляді. Без відтінку часу і місця.

- Розкажіть трохи про акторів, задіяних у виставі. Як проходив кастинг? Наскільки актори впоралися зі своїм завданням, чи відповідає отриманий результат задуманого?

- Так як я спочатку задумала пластична вистава, мені важливо було враховувати і акторські здібності і пластику акторів. Я всьому "Карману" оголосила, що буде нова постановка - приходьте всі, кому цікаво. Уже після перших занять пластикою ми з хореографом визначилися - хто залишається, а хто ні. Далі почалася кропітка робота з вибудовування пластичного малюнка. Хлопці виросли дуже за час репетицій - як пластично, так і як актор. Адже для більшості з них вчора був дебют. Я думаю, цей спектакль ще буде рости разом з хлопцями. І він ще заграє в повну силу.
Взявши коментар у режисера вистави, BSNews вирішив поспілкуватися з Олексієм Шарп (Тремограст):
- Розкажіть трохи про свого героя.
- Мисливець Тремограст несе правильну позицію: старі підвалини повинні ламатися, нічого не повинно стояти на місці, людство повинно рухатися вперед. Але, як і у кожної людини, у Тремограста є негативна якість - він пихатий. Саме через це відбувається головний конфлікт в п'єсі, в результаті якого він втрачає свою кохану.
- Це Ваш перший акторський досвід. Що у виконанні ролі здалося найважче?
- Найважче було відобразити ту «нову» силу, яку мій герой собою уособлює, показати, що Тремограст не просто перший мисливець племені, але і герой нового покоління.

Після Тремограста та ж доля спіткала і Вождя Елаі, наводимо нижче коментар Артема ТРОФІМОВА:

- Це Ваша далеко не перша роль в театрі-студії «Ми». Розкажіть трохи про свого героя. Що нового Ви відкрили для себе під час виконання ролі?
- Вождь Елаі - представник старого племінного підвалини, в якому все тримається на вірі в Богів і страху перед ними. Його цілком влаштовувало спокійне одноманітне протягом життя. З цього зрозуміло негативне ставлення Елаі до Тремограсту з його ідеєю зловити Бога (носорога), заради того, щоб прогодувати плем'я. Пізніше Елаі здогадується про бажання Тремограста стати вождем і поміняти звичні підвалини: ось тут і відбувається кульмінація опору двох сторін суспільства.
Для мене це була роль на опір, так як в житті я глибоко доброзичлива людина. Було цікаво перебороти в собі щось старе і придбати нове. Важким було ще й те, що спектакль задуманий пластичним. Для мене це було в новинку, але все ж цікаво і захоплююче.
Учасники вистави: Тремограст - Олексій Шарпило, Вождь Елаі - Артем Трофімов, Стара - Тетяна Шишкіна, Елу - Марія Старцева, Перший чоловік - Роман пахтаньем, Другий чоловік - Борис Власов.

Динара, як народилася ідея створити новий сучасний погляд на п'єсу Гумільова?
І чому був зроблений саме такий вибір Вами як режисером цієї вистави?
Як проходив кастинг?
Що у виконанні ролі здалося найважче?
Що нового Ви відкрили для себе під час виконання ролі?