Відпочинок з дітьми самостоятельно.Дом Інвалідів в Парижі (Les Invalides)

Будинок Інвалідів в Парижі або Державний Будинок Інвалідів - один з найвеличніших архітектурних пам'яток Франції Будинок Інвалідів в Парижі або Державний Будинок Інвалідів - один з найвеличніших архітектурних пам'яток Франції. Запланувати його відвідування потрібно обов'язково.

Центральна частина комплексу - собор Будинку Інвалідів, в якому знаходиться саркофаг Наполеона. Задумка архітекторів така, що саркофаг розташований нижче рівня основного поверху, і щоб поглянути на нього, відвідувачеві доводиться трохи нагнутися, тим самим як би віддати данину поваги, поклонитися великому полководцеві.

В основних будівлях знаходяться 4 музеї.
Музей Армії (Musee de l'Armee). Це один з військових музеїв світу з найбільш повною колекцією. Дітям буде цікаво поглянути на зброю від мечів вікінгів і бургундських воїнів до танка, в розробці якого брав участь месьє Сітроен (відомий по марці автомобіля).
Музей планів і рельєфів (Musee des Plans-Reliefs). Макети міст і військових укріплень різних епох. Є навіть макет замку Іф (Chateau d'If), знайомого по «графу Монте-Крісто» А.Дюма.
Музей Ордена Визволення (Musee de l'Ordre de la Liberation) - виставка про героїв Другої Світової Війни.
Музей Шарля де Голля - експозиція про його життя, виконана з використанням найсучасніших музейних технологій.

Поради по організації відвідування.
Комплекс Будинку Інвалідів розташований між двома зупинками туристичного автобуса, причому на одній із зупинок можна сісти на автобуси різних ліній. Сплануйте маршрут по місту так. Щоб відвідати Будинок Інвалідів в день, коли ви оглядаєте місто на автобусі.
Відвідавши комплекс, ви можете продовжити автобусну екскурсію, що дозволить вам відпочити.
Поради по організації відвідування
Підходити до Будинку Інвалідів можна як з боку Собору - тоді вас зустріне блискучий на сонці позолочений купол.
А можна і з боку Сени, перейшовши по мосту Олександра III (Pont Alexandre-III), багато хто вважає цей маршрут кращим, щоб побачити всю красу і благородство будівель і перейнятися атмосферою - зверніть увагу на архітектуру, барельєф Людовика, оформлення вікон.

Зверніть увагу. Будинок Інвалідів - діючий комплекс, в ньому і зараз живуть ветерани-інваліди, проходять церковні служби. Тому поведінку відвідувачів має бути відповідним, частина території може бути недоступна для туристів.
Якщо погода хороша - погуляйте в невеликому, але дуже затишному парку Будинку Інвалідів. Або посидьте на галявинах уздовж дороги, що веде до комплексу з боку Сени - це одне з небагатьох місць Парижа, де можна сидіти на траві. Або навіть грати в футбол, якщо поліцейського немає поблизу.

Офіційна інформація.
Адреса: 7 округ, rue de Grenelle, 129
Метро «Invalides», «La Tour-Maubourg» б «Varenne», «Saint-Francois Xavier», RER C «Invalides»

Години роботи: щодня 10.00 - 18.00 (квітень - вересень), 10.00 - 17.00 (жовтень - березень).
У перший понеділок місяця комплекс закритий.

Вартість квитка: старше 25 років - 8 євро, з 18 до 25 років - 6 євро, діти до 18 років безкоштовно. Вхід в усі музеї по одному квитку.
У Дні національного надбання (3-й week-end вересня) вхід безкоштовний.

Історична довідка.
Історична довідка
Історія Будинку Інвалідів в Парижі почалася з того, що Людовик XIV почав перейматися долею своїх ветеранів. Король вирішив побудувати богадільню для калік і постарілих солдатів, тим самим забезпечити їм гідну старість.

Королівський наказ 1670 року запустив будівництво комплексу.
Будинок Інвалідів в Парижі розташований на плато Гренель. Це місце було вибрано не випадково, так як був потрібний великий незайнятий ділянку на околиці поруч з Сеною, щоб забезпечити зручне постачання по воді.

Першим архітектором даного комплексу став Ліберали Брюан, який в своєму проекті зобразив п'ять дворів, виділяючи по центру найбільший - королівський двір.
Комплекс вийшов досить значним: 390 метрів в ширину і 450 в довжину.

У 1674 році Будинок Інвалідів прийняв перших постояльців, але церква для них тільки будувалася. Спочатку нею займався лібералів Брюан, але в 1676 році король замінив його архітектором Жюлем Ардуен-Мансаром, який не тільки довів до кінця зведення солдатської церкви, але і представив проект собору, фактично служив королівської капелою.

Будівництво собору Будинку Інвалідів тривало майже тридцять років і закінчилося тільки в 1706 році Будівництво собору Будинку Інвалідів тривало майже тридцять років і закінчилося тільки в 1706 році. Будівля вийшло подвійне, хоча в архітектурному плані є єдиним цілим: в нефі знаходиться солдатська церква, а частина з куполом стала купольної церквою.
Спочатку Будинок Інвалідів був розрахований на дві тисячі проживають, але в 1714 р давав притулок вже чотирьом тисячам ветеранів армії. Установа мала великий успіх і стало загальноєвропейським зразком турботи про колишніх воїнів.

Згодом Будинок Інвалідів в Парижі набуває все більшого значення як музей. Спочатку в 1777 році з Лувра перевозять збори рельєфних планів, частина експонатів військової тематики. У 1872 тут заснований Музей Артилерії, який в 1905 році був об'єднаний з Музеєм Історії Армії і став називатися Музей Армії, при цьому він зайняв більшу частину будівлі. Ці музеї існують і сьогодні, а так само в Будинку Інвалідів функціонують ще Музей Ордена Визволення і Музей сучасної історії.

Собор Будинку Інвалідів бачив на своєму віку багато гучних подій, в 1804 році Наполеон I вручав тут своїм героям найперші Ордена Почесного Легіону, які є вищою нагородою Франції. Зараз на площі перед Будинком Інвалідів щорічно проходять демонстрації параду військової техніки в день взяття Бастилії.