Вірменський дудук і скульптурний балет: альтернативний гід по Ночі музеїв

Наближається найочікуваніша ніч весни в Петербурзі - акція "Ніч музеїв". Цього разу ми вирішили підготувати гід для тих, кому не хочеться слухати екскурсії, а більше до душі жива музика, сучасні перформанси та вистави. Розповідаємо, де на "Ніч музеїв" можна буде побувати не тільки глядачем або слухачем, а й безпосереднім учасником того, що відбувається.

Виберіть тип маршруту і клікніть на карті для зазначення місця відправлення

КОНЦЕРТИ

Вперше в Академічній Капелі відбудеться спеціальна експериментальна "Ніч музеїв" для дітей від 0 до 10 років. У Камерному залі з 18:00 до 21:00 для маленьких слухачів і їх батьків будуть представлені три музично-театральних постановки. У відвідувачів буде можливість зануритися в історію музики і прогулятися по будівлі одного з найкрасивіших і найстаріших закладів культури.

фото: Ольга Гордєєва

Вірменський дудук і азербайджанські мугами в поєднанні з класичною європейською музикою будуть звучати в головній бібліотеці міста. Російське музичне товариство представить проект "Гармонія світу", який буде побудований на дивовижних поєднаннях традиційної та класичної музики. У фойє нотного відділу РНБ підготовлена ​​виставка рідкісних нот із зібрання музичної бібліотеки.

Програма Лютеранської церкви Святої Марії в рамках "Ночі музеїв" буде присвячена 500-річчю Реформації. Крім виставки, що розповідає про віхи Реформації і видатних лютеран від Брюллова до Беллінсгаузена, в соборі можна буде послухати історичний орган - чотири концерти по 40 хвилин.

У Великому залі Філармонії в ніч з 20 на 21 травня пройде 12 концертів, об'єднаних темою "Природа". У програмі - зоологічна фантазія "Карнавал тварин" і "Пори року", східні танці з опери "Руслан і Людмила", джаз і музика з кінофільмів, орган і ансамбль ударних інструментів.

Феодорівський собор - перший з православних храмів нашого міста, який бере участь в "Ночі музеїв". Художники-іконописці собору поділяться рецептами майстрів давнини, а золотошвейні майстерня покаже свої роботи. Крім того, кожну годину з 19:00 в соборі будуть проходити хорові концерти тривалістю 20 хвилин.

У Музеї родини Реріхів з 20.00 до 00.00 буде звучати авторська музика і етнічні музичні інструменти різних народів, з 00.30 до 02.00 - класична музика, виконана на старовинному роялі. Крім того, в "Ніч музеїв" тут пройде акція "Червона книга Культури", присвячена Пакту Реріха. Кожному гостю запропонують записати в книгу те, що, на його думку, має особливу потребу у збереженні та захисті, будь то природний пам'ятник, пам'ятник архітектури, народна традиція, спадщина художника чи письменника.

В Майстерні Аникушина з 20.30 до 22.00 зіграють Санкт-Петербурзький міжнародний арт-оркестр Warm & Peace і група NUNA. А з 22.00 до 04.00 пройдуть перформанси за участю відвідувачів, скульптурний балет і пластична вистава на тлі величезного вікна.

ВИСТАВИ та перформанси

В Арт-центрі "Пушкінська-10" пройде ціла серія перформансів та інсталяцій. З 20.00 до 04.00 тут покажуть спектакль-інсталяцію "Театр потенційної переробки: Сон в літньому Пухта" (А. вепрево, А. Терьошкіна). З 20.30 до 22.30 будуть представлені спектаклі "Найкрасивіша жінка в місті" і "Нічого особливого" (по інтерв'ю Енді Ворхола) режисера Олександра Курца. А з 21.00 до 05.00 в арт-центрі буде проходити інсталяція-перформанс від театру ... dno <sound theatre & DIPP.

У Балтійському домі кожен відвідувач зможе придумати свій спектакль на задану тему (казки, поезія або п'єси). Матеріали для творчості розмістяться тут же: в Великому фойє виростуть три "гори", що складаються з паперового, металевого і "природного" сміття. Також буде представлено світлове музичне шоу, яке демонструє технічні можливості сцени (початок кожні 40 хвилин). А дітей від трьох років тут чекають в "Території театру", щоб підготувати і показати спектакль на тему збереження природи.

У виставковому залі Московського району о 18.30 відбудеться перформанс "Мрія про крила". Автор арт-об'єкту "Шовкопряд" і ідеї перформансу - Наталія Цвєткова, художник, кандидат мистецтвознавства, доцент СПбГХПА ім. А.Л. Штігліца. Автор і виконавець танцю - Світлана Медніс, хореограф-постановник ансамблю старовинного танцю Les Images Baroques.

Фестиваль "Многоразное" пройде на території Музею петербурзького авангарду і об'єднає всі явища мистецтва: від сучасних перформансів до вуличного театру і цирку. Крім того всю ніч тут буде працювати експозиція, де можна буде познайомитися з ідеями органічного напрямку російського авангарду.

Фото: Олександр Горбунов

У Центральному музеї зв'язку імені О.С. Попова відвідувачі зможуть відвідати лазерний театр під назвою "З якого сміття ростуть цей космос?". Крім того в музеї буде представлена ​​"Арт-інсталяція, або Звалище непотрібних предметів" - виставка художників, що працюють з нестандартними матеріалами.

У будівлі колишньої фабрики на майданчику "Скорохода" відбудуться шість різних перформансів, пов'язаних темою ретрофутуризм. Відвідувачі познайомляться з такими новими жанрами і видами театру, як, наприклад, тет-а-тет спектакль, сайт-специфік, променад-перформанс і спектакль-лекція. Всі спектаклі проходять на майданчику одночасно, з перервами в 15-20 хвилин між показами.

Музеїв багато, і вибрати, куди піти, не так просто. Повну програму заходів "Ночі музеїв" ви можете подивитися в нашому спеціальному розділі . Там же можна скласти свій топ-лист обов'язкових до відвідування музеїв, додавши їх в особистий календар. Ви ні про що не забудете - напередодні ми надішлемо нагадування на вашу поштову скриньку.

Крім того, Peterburg2.ru спеціально до всеросійської акції "Ніч музеїв" підготував онлайн-вікторину . Кожен, хто пройде вікторину до кінця і поділиться своїм результатом в будь-який з соц.сетей, автоматично стає учасником розіграшу запрошень на "Ніч музеїв".