Вірменський центр у французькому десин

AnalitikaUA AnalitikaUA.net . Міністр діаспори Вірменії Грануш АКОПЯН відвідала французьке місто Десин, де взяла участь в церемонії відкриття Національного центру вірменської пам'яті. Розташований за адресою: Десин, вулиця 24 квітня 1915 року, будинок 32, цей унікальний осередок вірменської історії і культури покликаний зберегти для наступних поколінь наших співвітчизників документальні та фактографічні матеріали, а також творіння діячів вірменської культури, які нині проживають у Франції та інших країнах Європи. На урочистій церемонії відкриття центру Францію представила міністр культури і комунікацій Аурель Філіпетті.

Ініціатором створення ПОДІБНОГО ЦЕНТРУ У цьому красивому передмісті Ліона виступили вірменська громада і Будинок вірменської культури десин, які доклали чимало зусиль для реалізації задумки. Їх підтримали відомий фонд «Булукян», місцеві органи самоврядування десин і Ліона, в їх числі адміністрації Ліонського регіону і області Рон-Альп, Генеральна рада департаменту Дром, мерії десин і містечка Мезио. Будівництво нової будівлі, спорудженого з застосуванням інноваційних технологій, простого зовні і в той же час оригінального за архітектурним рішенням, було завершено в грудні 2012р.

Національний центр вірменської пам'яті, або CNMA (Centre National de la Memoire Armenienne) почне функціонувати в якості хроніко-документальної організації, в стінах якої будуть зберігатися 110 000 документів і 12 000 книг. Фонди центру включать в себе матеріали про вірменську історії, культурі, національній ідентичності - по вірменському спадщини в цілому, яке дісталося нам у ході багатовікової історії нашого народу і яке продовжує поповнюватися нашими сучасниками - митцями, науки і т.д., а також документами про сьогоднішню історії Вірменії та вірменських громад зарубіжжя. Одна з важливих цілей CNMA - збереження національної самосвідомості наших співвітчизників французької діаспори, збереження, розвиток і поглиблення вірмено-французьких міжкультурних зв'язків.

Особливе місце в діяльності центру займуть роботи з дослідження Геноциду вірмен 1915р. і його наслідків, а також відновленню вірменського спадщини і його збагачення. З цією метою планується створити міждисциплінарний науково-дослідний відділ, який буде сфокусований на проблемах вірменської самобутності та інших пов'язаних з ними питаннях. Результати діяльності центру будуть відкриті для широкої громадськості. У структурі Національного центру вірменської пам'яті намічено також підставу відділу документації для співпраці з подібними організаціями Франції, інших країн Європи і світу з метою збереження офіційних і приватних архівів, можливості роботи з ними і їх придбання.

У ДЕНЬ ВІДКРИТТЯ CNMA В десин ПРИБУТКУ ГОСТІ З РІЗНИХ МІСТ ФРАНЦІЇ, представники вірменської діаспори різних країн. В ході заходу з лекціями виступили вірменські та французькі вчені, культурологи, арменоведи, діячі мистецтва, серед них історик Арутюн Геворкян, представник Національної бібліотеки Франції Мікаел Ншанян інші. Теми лекцій - найрізноманітніші: від проблем вірмен-мігрантів Середнього Сходу до історії вірменської друкарні на Заході і Сході. Урочиста подія продовжилося в церкві Св.Богоматері десин, де на суд присутніх виніс своє мистецтво національний хор Ліона.

На церемонії відкриття центру з вітальним словом виступила міністр діаспори Вірменії Грануш Акопян, яка наголосила на важливості створення подібної організації і готовність співпрацювати з нею в усіх напрямках. Додамо, що Національний центр вірменської пам'яті очолили голова Жюль Мартиросян і директор Катіа Будоян. Магдалина Затикян, «Голос Вірменії»