Про міжнаціональну злагоду - з дитинства

1. У вічугскіх районі
  2. Джерело: Інститут розвитку освіти Івановської області

У пілотних школах області триває апробація елективного курсу «Іванівський край в багатонаціональній Росії». Цей унікальний спільний проект ОГАУ ДПО «Інститут розвитку освіти Івановської області» і Іванівського регіонального відділення Загальноросійської громадської організації «Асамблея народів Росії» стартував в січні 2017 року.

Основна його мета - виховання у дітей багатонаціональної Іванівській землі почуття поваги до культури різних народів, які проживають на території регіону, зміцнення атмосфери міжнаціональної злагоди.

У вічугскіх районі

26 квітня 2017 року, учасників проекту, гостей, представників вірменської діаспори в Іванівській області зібрала МБОУ «Старовічугская середня загальноосвітня школа ім. Г.В. Писарєва ». З вітальним словом виступили Перший заступник Голови Іванівської обласної Думи, голова Ради Іванівського регіонального відділення громадської організації «Асамблея народів Росії» Буров Анатолій Костянтинович та ректор Інституту розвитку освіти Івановської області, Голова Громадської палати Івановської області Дмитрієва Марина Авенірівна.

Учасники стажування познайомилися з нормативним забезпеченням курсу, з роботою по формуванню міжнаціональної злагоди і етнокультурних установок у дітей і молоді, яка проводиться в навчальному закладі. Програму стажувальних майданчики продовжило відкрите заняття для учнів 8-го класу по темі: «Вірменська культура». Хлопці з великим захопленням виконували завдання, працювали з електронними матеріалами по темі, підготовленими в рамках науково-методичного супроводу проекту Інститутом розвитку освіти Івановської області. Також діти змогли продегустувати страви вірменської кухні, подивилися міні-концерт, на якому учні читали вірші про дружбу народів, виконували російські та вірменські танці.

На завершення учасники заходу підбили підсумки роботи стажувальних майданчика. Педагоги шкіл - пілотних майданчиків, апробуються даний курс, наголосили на важливості такої форми роботи, яка дозволяє побачити досвід колег своїми очима, почерпнути для себе ідеї по створенню умов для реалізації курсу, інноваційні педагогічні технології, цікаві методичні прийоми, використовувані колегами. З подячними словами на адресу всіх учасників проекту звернулася заступник голови Іванівської обласної громадської організації «Комітет« Жінок Вірменії »Крмоян Гаяне Роменовна. Вона наголосила на важливості запровадження елективного курсу для формування у дітей міжнаціональної злагоди, почуття єдності багатонаціональної Росії.

Джерело: Інститут розвитку освіти Івановської області

У Кінешемська районі

2 травня в Дьячевской середній школі Кінешемского муніципального району пройшло відкрите заняття для учнів 8-х класів на тему «Таджицька культура» 2 травня в Дьячевской середній школі Кінешемского муніципального району пройшло відкрите заняття для учнів 8-х класів на тему «Таджицька культура».

Учасники стажування - педагоги шкіл регіону, гості, представники таджицької національної діаспори познайомилися з основами таджицької культури: національними героями, відомими таджицькою письменниками та громадськими діячами, таджицької народною поезією і музикою.

Діти змогли прикрасити національний головний убір - тюбетейку, пограли в національні ігри. Всі учасники змогли продегустувати страви таджицької кухні, подивилися концерт, на якому учні читали вірші про дружбу народів на російській і таджицькому мовами, виконували таджицькі танці, поставили національну сценку.

Педагоги регіону відзначили важливість такої форми роботи, яка дозволяє побачити досвід колег своїми очима, почерпнути для себе ідеї по створенню умов для реалізації курсу, інноваційні педагогічні технології, цікаві методичні прийоми, використовувані колегами. З подячними словами на адресу всіх учасників проекту звернулися ректор Інституту освіти Івановської області Дмитрієва Марина Авенірівна, керівник ресурсного центру Іванівського регіонального відділення Загальноросійської громадської організації «Асамблея народів Росії» Тихов Дмитро Олексійович, голова таджицької діаспори міста Кинешма Шамахмадов Субхонідін Емомідіновіч. Вони наголосили на важливості зміцнення атмосфери міжнаціональної злагоди через виховання у дітей почуття поваги до культури різних народів, які проживають на території регіону.

Нагадаємо, старт проекту було дано на засіданні Ради при губернаторові Іванівській області по гармонізації міжнаціональних відносин. Для його виконання Інститутом розвитку освіти Івановської області спільно з Ивановским регіональним відділенням Загальноросійської громадської організації «Асамблея народів Росії» підготовлено електронний посібник, в кожен модуль якого включено своєрідне віртуальне «подорож по домівках» представників різних національностей, розповідь про національні свята, особливості кухні і костюмів . Учням пропонується «ввічливий словник» на мові того чи іншого народу з особливостями вимови, а також добірки творів фольклорного творчості.

Джерело: Інститут розвитку освіти Івановської області