Дні вірменської культури: в Тюмені відзначили 305-річчя перського поета Саят-Нови

У Тюмені в рамках проведення Днів вірменської культури відбувся літературно-музичний вечір, присвячений поету і музиканту Саят-Нове, який створював свої твори на чотирьох мовах: українською, грузинською, перською і азербайджанському. Зустріч пройшла у форматі літературно-музичній вітальні. У заході взяли участь учні та педагоги тюменського центру вірменської культури ім. М. Маштоца, а також любителі вірменської поезії різних віків і професій - члени літературного клубу «Карото». У Тюмені в рамках проведення Днів вірменської культури відбувся літературно-музичний вечір, присвячений поету і музиканту Саят-Нове, який створював свої твори на чотирьох мовах: українською, грузинською, перською і азербайджанському

«Такі заходи дають можливість познайомити жителів Тюменської області з нашою культурою. Ми активно ведемо просвітницьку діяльність, допомагаючи тюмецам дізнатися про видатних особистостей вірменської культури, їхніх творах і творчості, - пояснив Серго Степанян, засновник тюменського центру вірменської культури ім. М. Маштоца. - Чим більше наші учні занурюються в пізнання культури свого народу, тим цікавіше для них стає її вивчення. Вони не тільки розкривають свої таланти, а й самі стають частиною своєї культури ».

Саят-Нова - великий талановитий пісняр, співак, композитор і поет, Навіть сьогодні в сучасному суспільстві його твори популярні й улюблені, його пісні можна почути на кожному вірменському заході, а вірші багато хто знає напам'ять. Саят-Нова - великий талановитий пісняр, співак, композитор і поет, Навіть сьогодні в сучасному суспільстві його твори популярні й улюблені, його пісні можна почути на кожному вірменському заході, а вірші багато хто знає напам'ять

«Літературний клуб« Карото »був створений в центрі для вірменських жінок, адже саме вони виховують наше молоде покоління і є опорою в наших сім'ях. Метою створення клубу стало знайомство молоді з літературною спадщиною Вірменії, великими творцями. Читаючи твори відомих поетів для нашої молоді, ми ставали прикладом, залучали їх, цікавили. Зараз вже є результати. Вони самі починають з великим бажанням брати участь в таких зустрічах », - поділилася Рузанна Данієлян, керівник тюменського центру вірменської культури ім. Маштоца.

З нагоди 305-річчя Саят-Нови представники літературного клубу «Карото», учні та педагоги центру виконали його твори. Вірші автора в цей вечір читали Зоя Балян, Майрануш Саркісян, Рузанна Саркісян, Анаіт Айвазян, Арпенік Арзуманян, Шушанна Овасапян, Діана Матевосян, Алван Погосян - педагоги центру з вірменської мови та літературні.

Жанна Хумарян прочитала вірші Саят-нови на грузинській мові, а Жасмин Бархударян - російською мовою в перекладі Валерія Брюсова, який вважав Саят-Нову великим поетом Жанна Хумарян прочитала вірші Саят-нови на грузинській мові, а Жасмин Бархударян - російською мовою в перекладі Валерія Брюсова, який вважав Саят-Нову великим поетом. «Такими поетами, як Саят-Нова, може і повинен пишатися весь народ; це - великі дари неба, що посилаються не всім і не часто; це - обранці провидіння, що кладуть благословення на свій вік і на свою батьківщину », - писав Брюсов.

Дитячий хор вірменського культурного центру (керівник Норайр Саркісян) виконали кілька пісень. За творами Саят-Нов багато дітей змогли домогтися правильної вимови вірменською мовою. Це великий результат для центру.

Самим дорослим серед учасників вечора став Хачатур Амбарян, сімдесятирічний член клубу «Карото», який із задоволенням продемонстрував свої вокальні здібності. Наірі Мусоян, педагог центру по грі на дудук, і Арзуман Азрян - на Дхол, повантажили слухачів в мелодії творця, а своїм сольним танцем під музику автора вразила Аліна Хачатрян, педагог центру по вірменським народним танцям. Ведучим вечора стала Манушак Амбарян - учитель історії вірменського народу. Також під пісні знаменитого автора були виконані танцювальні номери ансамблю «Наірі» (художній керівник Карині Цатурян) і Маріам Григорян.

PARK72.RU