Кращі вистави і фільми Костянтина Райкіна: дивитися онлайн

2. Про режисуру
  3. Про художнє керівництво
  4. Про педагогіці

До онстантін Райкін - дивовижна людина, який відбувся не тільки як актор, але і як педагог, художній керівник і режисер. Про своїх чотирьох іпостасях розповідає сам Костянтин Аркадійович.

про акторство

«Свій етюд я почав не з народження, а з зачаття. Коли я в дитинстві сказав татові, що збираюся стати артистом, тато влаштував для мене маленький іспит. «Бачиш ту клумбу і доріжку? Чи зможеш пройти цю відстань і, не роблячи паузи, показати людину від народження до смерті? »- запитав він.

Коли він був закінчений і я впав, зобразивши смерть, тато не сказав мені ні слова. Але по виразу його обличчя я зрозумів, що йому сподобалося. І тепер в складні хвилини я згадую ту мить, і мені стає легше.

Аркадій і Костянтин Райкін

Я вчився на так званому золотому курсі Юрія Катіна-Ярцева, звідки вийшли Наталя Гундарєва , Юрій Богатирьов , Володимир Тихонов , Наталія Варлей , Олексій Граббе. Після навчання - 10 років роботи в «Современнике» . Це був мій улюблений театр в той час. За 10 років я зіграв 38 ролей, 15 - головних.

У рідному «Сатириконе» за мною «числяться» чудові ролі: Соланж в «Служницях», Сірано в «Сірано де Бержерак», Джордж в «Там же тоді ж ...», Грегор Замза в «Перетворення», Меккі Ніж в «Тригрошова опера», Тесторе тексель в «Косметиці ворога», моноспектакль «Контрабас» та інші ».

Про режисуру

«Режисура - це наука про те, як зробити, щоб глядачеві було цікаво. Я взагалі не вірю в легких шляхів. Якщо людина вміє легко працювати, значить, він цю легкість вже сплатив в якийсь попередній роботі, значить, щось вже було оплачено потрійний ціною. По-іншому не буває.

Репетиція - дуже кривава пора, безсоромний, болісний процес. Якщо робота не оплачена мукою, відчаєм, абсолютним учнівством, в яке обов'язково впадеш, нічого не вийде. Я люблю різні речі. Є різні інструменти, різні п'єси. Я люблю і сцени-шкатулки, і великі полігони. У людини є різні струни. І коли хтось каже: «Я люблю джаз», я задаю питання: «А рок не любиш? А класику? »Я вважаю, що нормальна здорова людина повинна любити різні речі - є геніальна попса. Не можна ж не любити такі явища, як Майкл Джексон? І це не означає, що в інше мить твого життя тобі не захочеться послухати Бетховена ».

Сцена з вистави «Мир дому твоєму» (1987 р)

Про художнє керівництво

«Виразної успіх - це велика кількість оплесків і розуміння в очах глядачів. Треба відразу враховувати, що театр - камерне мистецтво, розраховане на еліту. 90 відсотків жителів міста в театр не ходять. Значить, все життя я маю справу з кращими людьми країни і міста.

Значить, все життя я маю справу з кращими людьми країни і міста

Костянтин Райкін у виставі «Контрабас»

Костянтин Райкін у виставі «Служниці»

Костянтин Райкін у виставі «Річард III»

Серед цих кращих людей я відчуваю себе добре, тому що давно звик: то, що подобається мені, подобається і більшості з цих меншостей. Мій репертуар ніколи не був легковажним. Інша справа, що я ніколи при цьому не соромився скоморошества. Чи не був таким чистоплюєм, інтелектуальним артистом, який не може жабу показати. На творчому вечорі я можу так вас розсмішити, що ви з крісел випаде. А коли ви підете за мною, наїдяться того, що хотіли, - я вам прочитаю Мандельштама ».

Моновистава «Мої улюблені вірші» (2003 рік)

Про педагогіці

«З 2001 року я керую курсом в школі-студії МХТ. У 2005 році відбувся перший випуск акторського факультету курсу. Я підготував нове покоління артистів для «Сатирикону», і саме вони відіграють спектакль «Країна любові» за п'єсою «Снігуронька» Олександра Островського.

Тут формула така: цікавіше працювати не з тими, хто вміє, а з тими, хто хоче вміти. Навчитися цій справі не можна, воно до кінця пізнати, і ти все життя намагаєшся його освоювати ».

Проект «Лінія життя. Костянтин Райкін »на телеканалі« Культура »(2003 рік)

Фрагмент статті Сусанни Альперін «Сатирик - ВІН!», Опублікованій в «Российской газете» (2010 р)

драма

1975

560 хв

«Бачиш ту клумбу і доріжку?
А класику?
Не можна ж не любити такі явища, як Майкл Джексон?