Садиба «за рубль»: як реставрують старовинні особняки

Взяти в оренду старовинну садибу за пільговою ставкою, а також дати нове життя об'єкту культурної спадщини столичні підприємці можуть, взявши участь в програмі «1 рубль за 1 квадратний метр». Місто виставляє на торги аварійні садиби і будівлі, які інвестори можуть взяти по пільгову оренду на 49 років. Однак для цього протягом декількох років потрібно провести їх реставрацію. За п'ять років інвестор повинен повністю привести будівлю до ладу, і тільки після цього вступають в силу пільги.

садиба Матвєєвих

Головний будинок міської садиби Матвєєвих першої половини XIX століття, розташований в Басманному районі, приведуть в порядок на кошти інвестора. Потім він зможе орендувати будівлю на пільгових умовах.

Садиба знаходиться в Волховському провулку, будинок 21/5, будівля 1. Будівлю звели в 1830 році. Зараз це одноповерхова будівля площею понад 662 квадратних метро.

Зараз це одноповерхова будівля площею понад 662 квадратних метро

«Не дивлячись на нинішнє технічний стан, інтерес бізнесу до цього об'єкта повинен бути високий. Перш за все це площа об'єкта при досить невисокою ціною. Початкова вартість річної оренди садиби становить 6,8 мільйона рублів. Ще один фактор - садиба знаходиться в центрі столиці і має вільний функціональне призначення. Такий об'єкт може бути цікавий кредитним організаціям і страховим компаніям або компаніям, які хочуть відкрити офіс або представництво в історичній частині міста », - розповів глава Департаменту по конкурентній політиці Геннадій Дьогтєв.

На реставрацію садиби відводиться не більше трьох з половиною років. При цьому інвестор повинен зберегти ліпні стельові карнизи, дерев'яні сходи з мезоніном, стіни, перекриття, фундамент і дах будівлі.

До сих пір невідомо, яким саме Матвєєвим належала садиба, так як ім'я та по батькові першого господаря в офіційних документах не вказано. Не виключено, що садиба належала нащадкам московського купця, фабриканта і благодійника Кузьми Матвійовича Матвєєва, який володів сукняними і фарбувальними фабриками.

Будівля в Волховському провулку в 1908-1910 роках розбудовував архітектор І.С. Кузнєцов. Після революції садибу віддали під заселення трудящих.

Садиба Соколових-Сибірякова

Ще одним будинком, якому дадуть друге життя, стане житловий будинок у Вознесенському провулку. Він є частиною міської садиби Соколових-Сибірякова (XIX-XX століття). Роботи завершать до листопада наступного року.

Раніше прибутковий будинок 1908 року побудови визнали аварійним і передали інвестору для реконструкції, а жителям тимчасово надали інше житло. Після закінчення робіт площа будівлі збільшиться майже до 2,5 тисячі квадратних метрів, а в підземному паркінгу можна буде припаркувати 16 автомобілів.

Що ще відреставрують за програмою «1 рубль за 1 квадратний метр»

У центрі столиці також відреставрують ще три унікальних об'єкта культурної спадщини . Мова йде про садибу А.П. Ситіна, житловому будинку Е.А. Беренса і флігелі садиби родини Рахманових.

Садибу Ситіна, житловий будинок Едуарда Андрійовича фон Беренса і флігель садиби родини Рахманових відреставрують за програмою «1 рубль за 1 квадратний метр». Всі будівлі пристосують під сучасне використання, для них також буде діяти пільгова орендна ставка.

У них можна розміщувати все, крім виробництв і складів. Там також забороняється зберігати пожежонебезпечні і отруйні речовини.

Там також забороняється зберігати пожежонебезпечні і отруйні речовини

Програма пільгової оренди відреставрованих будівель

Програму «1 рубль за 1 квадратний метр» взяли в 2012 році. Її мета - привернути інвесторів до реставрації пам'яток в Москві. Для компаній, відреставрувати аварійні пам'ятники, встановили мінімальну ставку орендної плати - 1 рубль за 1 квадратний метр в рік.

Щоб взяти участь в цій програмі, підприємцю потрібно спочатку перемогти в аукціоні на право оренди. Після цього інвестор підписує охоронні зобов'язання. За п'ять років він повинен провести повний комплекс ремонтно-реставраційних робіт. Пільгова вартість найму починає діяти тільки після того, як завданням повернуть його історичний вигляд.

У 2012 році за новою програмою в оренду було здано сім об'єктів культурної спадщини, в 2013-му і в 2014-му - ще по п'ять пам'ятників. Всього учасниками програми стали 19 об'єктів культурної спадщини. Зараз роботи завершилися на чотирьох з них:

- житловий будинок, 2-я половина XIX століття (Печатников провулок, будинок 7);

- міська садиба, XVIII-XIX століття, архітектор К.Ф. Буссе (Подсосенскій провулок, будинок 23, будова 1);

- Велика Помаранчева оранжерея - казарма 2-го Московського кадетського корпусу - житловий будинок учнів Московської військово-фельдшерської школи, 1789-1792 роки, 1847-1849 роки, 1860-і роки, архітектори С.А. Волков, Дж. Кваренгі (Госпітальна площа, будинок 1/10);

- адміністративний корпус, 1927 рік, 1974 рік (Великий Козловський провулок, будинок 11, будова 4).