РОМАНСЬКА АРХІТЕКТУРА - Архітектура - Будівництво та ремонт будинку

1. Історія інтер'єрного стилю
  2. Стиль "Романіка" в інтер'єрі та його головні особливості

Романський стиль відноситься до західноєвропейської архітектурі X - XII ст. Романської архітектуру часто називають "римської", так як вона успадкувала деякі будівельні прийоми і риси римлян. Цей стиль проявив себе, перш за все в архітектурі. Це була найяскравіша архітектура.

У цьому стилі оформлялися церкви, собори, храми і замки. Але головним замовником все-таки була церква.

Романська архітектура має велике розходження між архітектурою попередніх століть в тому, що на той момент будівельна активність дуже швидко росла. Церков ставало все більше і з точки зору архітектури вони ставали все більш досконалий. Це були католицькі собори і храми. Найбільше їх було побудовано у Франції.

У формуванні храму провідне місце займає базиліка. Базиліка - це храм у вигляді католицького хреста (за рахунок однієї подовженою гілки будівлі). Храм майже завжди складався з донжона і баптистерія. Донжон - дзвіниця, а баптистерій - це приміщення для хрещення. Його будували окремо від храму.

Саме в цю епоху вперше при будівництві будівель з'являється арка (вікна та двері). При зведенні храмів того часу головним будівельним матеріалом був камінь, найчастіше вапняк.

Взагалі в романської архітектури багато напрямків і разнообразий форм. З'являються монастирські комплекси, які включали в себе стайні, пекарні, бібліотеки та лікарні. Ці будівлі будувалися навколо внутрішнього двору церкви.

Для цієї епохи був характерний тип замкнутого житла - замку. Зводилися замки, як правило, на піднесених і важкодоступних місцях (для супротивників).

У будові замка донжон виконував зовсім іншу функцію. Якщо в церкви і храмі - це була дзвіниця, то в замку це було оборонною спорудою. Архітектуру замку можна описати так: сувора і проста. Масивні і товсті стіни, вузькі щілиноподібні вікна. Все це справляло враження неприступності. Сам замок був оточений кам'яною фортечною стіною і вежами. Замки будувалися переважно з цегли або каменю.

Історія інтер'єрного стилю

Усередині храм прикрашали мозаїкою та гобеленами. Гобелен - це ткана тканина з малюнком. Гобелен ткався з двох сторін і служив для завішування вікон.

У європейців були проблеми зі склом. Вони не знали техніку виконання скла. Скло у них були мутними і від цього з'явився вітраж. Вітраж - це розпис на склі.

В епоху романського стилю вперше з'являється меблі. Важливим предметом інтер'єру був Скриня. Він виконував три важливі функції. У ньому зберігали одяг (шафа), за ним сиділи (стіл), а вночі на ньому спали (ліжко).

Стільці були рідкістю. В основному сиділи на лавках. Стільці були тільки у багатих і знаменитих людей. Стілець обов'язково повинен був бути складним, щоб його можна було взяти з собою.

До слова сказати, в цю епоху з'явилися перші ювелірні прикраси - залізо з елементами срібла.

Стиль "Романіка" в інтер'єрі та його головні особливості

1. Гобелен. Незамінний елемент Романського стилю.
  2. Багато кованих виробів і аксесуарів (європейці були хорошими ковалями)
  3. Інкрустація в меблів і декорі. Інкрустація - це наклеювання, заливка, додавання до рідної основі дрібних елементів.
  4. Меблі важка, масивна, груба (Неотесаних).
  5. Смолоскипи на стінах (якщо це допустимо кафе або ресторан)
  6. Пол кам'яний. Але при стилізації романського стилю підлога може бути і паркетним.
  7. Посуд: глазурована (керамічна) - розписна різними орнаментами.
  8. Скульптур не було.

архітектура