MOSKVA: urban space / «МОСКВА: простір міста»

На XIV Венеціанської архітектурної бієнале Москва вперше представить власний виставковий проект «Mосква: простір міста», який буде експонуватися в інтер'єрах церкви Санта Марія делла П'єта в рамках паралельної програми провідною архітектурної виставки світу. Про це повідомили на прес-конференції в РІА Новини організатори проекту.

Проект MOSKVA: urban space або «МОСКВА: простір міста» - результат роботи міжнародної команди в особі куратора, головного архітектора Москви Сергія Кузнєцова, архітектурного експерта Крістін Файрайс і комісара проекту, голови ради директорів RDI, мецената і колекціонера Дмитра Аксьонова.

«Наша експозиція в дуже короткому, але місткому форматі показує розвиток Москви за 100 років - з 1914 по 2014 рік, - резюмував ідею проекту Сергій Кузнецов. - І найцікавіше, на наш погляд, що сталося з містом за цей час, це те, що практично вперше фокусом уваги в його розвитку стала людина ».

MOSKVA: urban space розкриває тему нинішньої бієнале «Основи» (Fundamentals), запропоновану її куратором, архітектором Ремом Колхас, як ретроспективний погляд на розвиток громадського простору Москви за сторіччя. Минуле столиці постане на гранях розташованих на стелі призм, де будуть демонструватися культові споруди епох авангарду, сталінського ампіру і функціоналізму 1960-80-х рр. Зміна граней створить ілюзію, що біжить кіноплівки.

Майбутнє Москви нерозривно пов'язано з тим, що сталося поворотом в її містобудівної ідеології - від вигляду окремих будівель і їх фасадів до того, що розташоване буквально між ними, «сполучної тканини» публічних, громадських просторів, що визначають сьогоднішню ідентичність столиці.

Спробою матеріалізувати ідеї, які закладаються в сучасності, за словами Сергія Кузнєцова, виступає проект парку «Зарядье» - фрагмент парку «в натуральну величину» увійде як одна з головних частин експозиції.

Важливість підтримати ініціативи по створенню нової міського середовища зазначив і комісар проекту Дмитро Аксьонов, за словами якого MOSKVA: urban space - прекрасний приклад приватно-державного партнерства, коли бізнес і держава мислять в єдиному ключі.

Проект MOSKVA: urban space експонуватиметься в рамках паралельної програми XIV Венеціанської архітектурної бієнале в інтер'єрах церкви Санта Марія делла П'єта з 7 червня по 23 листопада 2014 року.

Організатор: Комітет з архітектури та містобудування міста Москви (Москомархитектура)

Куратор: Сергій Кузнецов

Комісар: Дмитро Аксьонов

Художній консультант: Крістін Файрайс

Учасники: Diller Scofidio + Renfro у співпраці з Transsolar Klimaengineering and Reider Group

Реалізація архітектурного рішення експозиції: TRIAD Berlin

Адреса: Церква Санта Марія делла П'єта (виставкові простору Cavana і Capella), район Кастелло, Венеція, 3701, 30122

Прес конференція у Венеції 6 червня 2014 о 10:00.

Прес агент: Христина Воробйова +7 915 148 58 53 [email protected]