МАРХИ - Московський архітектурний інститут (Державна академія)

Музей МАРХИ є науковим і просвітницьким центром. Його діяльність, перш за все, націлена на вивчення і демонстрацію історичної спадщини московської архітектурної школи в плані її організації та становлення унікальних традицій архітектурної освіти. Дослідження Музею виявляють і документально представляють витоки сучасної архітектурної школи. Пошукова та дослідницька робота ведеться в фондах музеїв, архівах Москви та інших міст Росії, приватних зібраннях. Частина досліджень Музею проводиться за підтримки НАН України.

Збори Музею налічує близько дев'яти тисяч одиниць зберігання архітектурної графіки, більше десяти тисяч одиниць документального фонду і систематизується за двома розділами: "навчальний" і "авторський". Основний розділ - "навчальний", включає курсові, дипломні роботи і дисертаційні роботи, проекти і малюнки; методичні матеріали, навчальні програми і завдання; документи учнів і т.п. До "авторському" розділу відносяться, в першу чергу, персональні матеріали викладачів і випускників московських архітектурних шкіл, які виявили себе в архітектурній практиці.

Основна експозиція Музею розташовується в головному корпусі МАРХИ (кабінет 215). Музей проводив численні виставки в стінах МАРХИ: тематичні - "Студенти МАІ - художники і солдати" (1992), "Простір ВХУТЕМАС" (1995); присвячені творчості Г.Бархіна, А.Бурова, І.Машкова, И.Жолтовского, І.Ніколаєва, Г.Гольца, М.Барща, Н.Коллі, С.Сатунца, М.Туркуса, Е. Лансере. Матеріали Музею експонувалися в залах Москви і зарубіжжя: "Стройтех-94" (1994), "Москва-Берлін" (1995), "Архітектура року" в Токіо (1997) і ін.

Музеєм видано серію буклетів "Майстри московської архітектурної школи", а також два випуски збірника "Архітектурні школи Москви" (Історичні дані. М., 1995; Вчителі та учні М., 1999).

Архітектурні школи Москви (за матеріалами музею МАРХИ):

Директор музею МАРХИ Іванова-Веен Лариса Іванівна
Контактний телефон: 8-495-621-15-01 E-mail: [Email protected]