ІРНІТУ-Лідерів конкурсу «Композиційний аналіз пам'ятника архітектури і Мале громадська будівля» нагородили в ІРНІТУ

Інститут архітектури, будівництва та дизайну ІРНІТУ підвів підсумки конкурсу «Композиційний аналіз пам'ятника архітектури і Мале громадська будівля». Більше 20 студентів стали призерами.

Змагання організувала кафедра рисунка, живопису, основ проектування та історико-архітектурної спадщини для першокурсників і другокурсників напрямків «Архітектура», «Дизайн архітектурного середовища» та «Реконструкція та реставрація архітектурної спадщини». Всього на конкурс надійшла 61 науково-проектна робота. Лідерів визначали за номінаціями «Композиційний аналіз пам'ятника архітектури» (планшет 550x750 мм) і «Мале громадська будівля» (планшет 550x750 мм і великого розміру). Комісія оцінювала студентські дослідження на предмет композиційного аналізу і розкриття художнього образу. Крім того, враховувалися якість виконання, творчий підхід і оригінальність.

За словами заступника директора з навчальної роботи Інституту архітектури, будівництва та дизайну, доцента Олександра Ладейщикова, змагання виявило багато талановитої молоді.

«Наші студенти з першого курсу активно себе проявляють. Це важливо для навчального процесу і професійного досвіду. Подібна практика допоможе їм гідно представити ІРНІТУ на Міжрегіональному архітектурному фестивалі «Зодчество Східного Сибіру», який пройде в кінці червня в Кемерово. Хлопці будуть демонструвати свої роботи нарівні з професійними архітекторами », - підкреслив А. Ладейщіков.
Дипломант першого ступеня Наталія Бабинцева розповіла, що науковою діяльністю захопилася ще в першому семестрі.

«Я вибрала архітектуру, тому що мені завжди було цікаво поєднувати творчі, аналітичні та математичні знання «Я вибрала архітектуру, тому що мені завжди було цікаво поєднувати творчі, аналітичні та математичні знання. Сподіваюся, що в цій сфері діяльності я зможу повністю розкрити свій потенціал.

На конкурс представила композиційний аналіз дзвіниці Ахпат в Вірменії, заснованої в X столітті. Об'єкт підкорив мене своєю старовиною. Дослідження проводила поетапно протягом двох місяців. За методичками виконувала розрізи, плани, фасади. Потрібно було застосувати математичні знання і привести співвідношення до якогось певного модулю, який визначає автор посібника. Моя копітка робота була удостоєна уваги фахівців », - зазначила студентка.

Н. Бабинцева під керівництвом Олександра Ладейщикова підготувала проект будинку з мобільними капсулами. Науково-дослідницька праця вийшов у фінал конкурсу «Авангард науки». З результатами дослідження першокурсниця ознайомить учасників конференції в рамках Тижня студентської науки 13 квітня .

Серед переможців - студентка другого курсу Інституту архітектури, будівництва та дизайну Олександра Савіна. Майбутній архітектор паралельно з навчанням в ІРНІТУ освоює корейську мову на спеціальних курсах. На суд комісії вона представила проект міської бібліотеки та науково-популярного центру в сучасному стилі.

«Я люблю прийти в бібліотеку, взяти книгу і погортати її в читальному залі «Я люблю прийти в бібліотеку, взяти книгу і погортати її в читальному залі. Для мене важливо, щоб цей процес був максимально комфортним. Тому моя сучасна бібліотека схожа на Іркутський торгово-розважальний центр «Модний квартал».

Працюючи над плануванням, я ретельно вивчала кожен елемент об'єкта. Продумала все, включаючи розташування вікон, тому що бібліотеці необхідно хороше освітлення. Унікальність моєї роботи - це верхній поверх, який представляє собою атріумний простір. В Іркутську ще немає таких бібліотечних комплексів, але сподіваюся, що коли-небудь вони з'являться. Не виключено, що я буду причетна до їх створення », - поділилася враженнями майбутній архітектор.

Як зазначила науковий керівник, доцент кафедри рисунка, живопису, основ проектування та історико-архітектурної спадщини Алевтина Дайнеко, Олександра завжди береться за реальну ситуацію і добре вирішує складні завдання. На попередній конкурс вона представила проект парку ІРНІТУ, який визнаний кращим. Роботи другокурсниці можуть високо оцінити на російських фестивалях зодчества.

Людмила Портнова

Фото Олени Іванової