БІБЛІОТЕКА | Записи в рубриці БІБЛІОТЕКА | Щоденник Белоснежка_11: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Грушко Олена Арсеніївна (рід. 17 вересня 1952 року, Хабаровськ ) (Творчий псевдонім - Олена Арсеньєва) - філолог, сценарист. Автор близько 50 любовно-авантюрних, історичних і кримінальних романів. Вважається родоначальником унікального жанру російського жіночого роману.

Вважається родоначальником унікального жанру російського жіночого роману

Свій творчий псевдонім «Олена Арсеньєва» взяла на честь батька, викладача музики, Арсенія Васильєва, а також в пам'ять про знаменитого письменника Володимира Арсеньєва, автора романів «Дерсу Узала» і «В нетрях Уссурійської тайги».

Олена Арсеніївна закінчила філологічний факультет педагогічного інституту в Хабаровську , А також і заочно - сценарний факультет ВДІКу. Працювала сценаристом дитячих передач на хабаровському телебаченні, в журналі «Далекий Схід», в Хабаровському книжковому видавництві. Після переїзду в Нижній Новгород працювала регіональним представником «Молодої гвардії».

Професійний філолог, сценарист. До того як зайнятися письменницькою працею, займалася журналістикою, видавничою діяльністю.

У 1987 році була учасником семінару молодих фантастів Сибіру і Далекого Сходу в Новосибірську. У 1989-му - семінару в Ташкенті. Брала активну участь в діяльності Всесоюзного Творчого Об'єднання Молодих Письменників-Фантастів (СОТ МПФ) при видавництві «Молода гвардія», була координатором СОТ по Уралу і Поволжя. Олена брала участь у всіх конвентах, що проводяться цією організацією, а також міжнародних з'їздах фантастів «Утопія-1999», «Утопія-2000» (Нант, Франція).

В кінці 1980-х років Олена Грушко переїхала з Хабаровська до Нижнього Новгорода, де і живе досі. У 1989 році її прийняли до Спілки письменників на Всесоюзному нараді молодих письменників.

В кінці 1990-х років Олена Грушко звернулася до історії і детективам. Змінивши жанр, вона змінила також прізвище, на Арсеньєву.

Сьогодні працює в різних жанрів. Серед її творів є ліричні розповіді, дитяча та доросла фантастика, документальні книги, прості детективи, історичні детективи, любовно-історичні романи, власне історичні романи, а також книги по слов'янської міфології.

У співавторстві з Юрієм Медведєвим Олена Арсеньєва склала більше десятка етнографічних енциклопедій і словників. В даний час проживає в Нижньому Новгороді.

Є автором близько 50 любовно-авантюрних, історичних і кримінальних романів. Олена Арсеніївна вважається родоначальником унікального жанру російського жіночого роману.