Виставка азіатських шістдесятників відкриється в ГМИИ 7 квітня

Фото: ТАСС / Дмитро Серебряков

Виставка туркменського авангарду і азіатських художників-шістдесятників "Скарби Нукуса" відкриється в ГМИИ ім. А. С. Пушкіна 7 квітня, повідомляється на сайті музею.

До експозиції увійде понад 200 творів "Туркестанського авангарду" 1920-1930-х років, роботи шістдесятників, а також археологічні знахідки - унікальні керамічні посудини і страви, майолікові плитки XIV-XV століть, елементи оздоблення юрти, одяг і жіночі прикраси та багато іншого. Всі експонати прибутку в ГМИИ з національного декоративно-прикладного музею мистецтв Каракалпакії в Нукусі.

Незважаючи на те, що Нукус знаходиться далеко від Ташкента і вважається провінцією, саме тут була зібрана видатну колекцію творів мистецтва, не прийнятих офіційною радянською владою, наприклад, Любові Попової, Роберта Фалька та Олександра Осьмеркін.

Напередодні відкриття виставку відвідали міністр культури Володимир Мединський і спеціальний представник президента РФ з міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой. Вони наголосили на важливості збереження і розвитку культурних зв'язків між Росією і Узбекистаном для підтримки історичної спільності народів.

Посилання по темі

Поділитися в соціальних мережах: