Одеський літературний музей ⋆ ODESSACARD

Ось уже минуло більше двох століть з моменту заснування вічно молодого міста, вивчивши історію можна сміливо стверджувати: Одеса - Літературна. Збагатила світову культуру своїм художнім образом.

Одеський літературний музей був заснований в 1977 році, а відкрив свої двері першим відвідувачам лише в 1984 році Одеський літературний музей був заснований в 1977 році, а відкрив свої двері першим відвідувачам лише в 1984 році.

Музей розташований в історичному центрі Одеси, в палаці, що належав одному з перших Одеситів, князю Дмитру Івановичу Гагаріну, при якому в теперішній «парадної» експозиції «Золотий Зал» проводили бали і зустрічі, а за заявою істориків, одного разу давав свій концерт угорський композитор і піаніст Ференц Ліст, що не дивно, так як «Золотий Зал» до сих пір вважається кращим камерним концертним залом Одеси, зі своїм дивно-прекрасним інтер'єром і чудовою акустикою.

Пізніше, в 1896 році, міська Дума передала будівлю палацу Одеському літературно-артистичному суспільству, в яке входили: письменники, поети, художники і актори. Тут проходили засідання, презентації нових робіт і виступи Генрі Лонгфелло, Івана Буніна, Марії Заньковецької, Володимира Жаботинського та інших не менш талановитих особистостей.

Одеський літературний музей одночасно є музеєм історії книги і меморіальним музеєм, що увібрав в себе літературу і культуру міста, особисті речі поетів і письменників. Музей, який буквально занурює своїх відвідувачів в історію літературної Одеси, в свої зали, розташовані в хронологічному порядку, які оповідають про певному часу життя вічно молодий Одеси, не дарма вважається одним з найбільших літературних музеїв світу. Адже хто ще може похвалитися таким списком особистих речей, автографів, першодруків книг, гравюр, чернеток: Пушкіна, Гоголя, Міцкевича, Бабеля, Франка, Лесі Українки, Короленка, Буніна, Катаєва, Коцюбинського, Багрицького, Олеші, Ільфа і Петрова, і інших великих творців.
Старовинні афіші, видання перших газет і чудове оформлення тільки підсилюють враження і дозволяють повністю поринути в історію літературної Одеси.

Яка ж літературна Одеса і без гумору?
У 1995 р у дворі Літературного музею відкрито нову експозицію «Сад скульптур» - в якому знаходяться гумористичні скульптури сучасних авторів.
Цікаво те, що Одесити взяли за традицію в числах першого квітня (всіма улюблений день сміху, в Одесі його святкують на «широку ногу» з проведенням Гуморини і всього супутнього) презентувати місту новий експонат в сад скульптур.

Одеський літературний музей проводить художні та літературні виставки, концерти джазової та класичної музики, презентації книг, конференції і всілякі культурологічні акції, щорічно приймаючи в свої зали понад 100 тисяч відвідувачів.

У касі Одеського Літературного музею Ви можете придбати карту туриста ODESSACARD

Яка ж літературна Одеса і без гумору?