«Щоденник Анни Франк» пролунав в Казанському Кремлі

(Казань, 10 травня, «Татар-інформ», Айсилу Хафізова). Череда заходів Музею-заповідника «Казанський Кремль», присвячених Дню Перемоги, завершилася увечері 9 травня показом моноопери Григорія Фріда «Щоденник Анни Франк». Почесними гостями прем'єрного показу стали директор музею-заповідника Зіля Валєєва і перший заступник міністра культури РТ Ельвіра Камалова.

Показ пройшов відразу після спектаклю «А зорі тут тихі» у виставковому залі «Манеж». Зі вступним словом до публіки звернувся режисер-постановник вистави, заслужений артист РФ Мнір Соколов.

«Чому ми не можемо жити в світі з іншими країнами? І з собою в світі не можемо жити. Коли починаєш замислюватися, розумієш, що ми самі винні. Коли ми живемо в світі, коли ми живемо добре, ми, не помічаючи того, творимо зло. Ми не помічаємо свої душі, ми не помічаємо свої серця, і в світі накопичується поступово зло, яке потім виливається в ці приголомшливі і жахливі роки. Я це називаю так: чаша наповнюється нашими гріхами. І коли вона переповнюється, вона перекидається. І вищий розум, люди його називають Богом, починає людей вчити співчувати один одному, бути добрішими, бачити один одного, співпереживати один одному. Це дуже важливо », - сказав він.

Героїня вистави - 13-річна Анна Франк - єврейська дівчинка, яка загинула в нацистському концтаборі. У 1960 році московський композитор Григорій Фрід прочитав книгу «Щоденник Анни Франк» і створив за його мотивами оперу.

«Ніколи б я не подумав, що в 13 років дівчина може писати такі глибокі рядки. І що вражає, в них немає якогось жаху. Те середовище, в якій вона знаходиться, це все - крематорій. А якщо приходить повістка, особливо єврейської сім'ї, значить, ти будеш страчений. Вона ж пише про школу, пише про своє перше кохання, і як вона переживає, про своїх однокласниках, вона бачить світ у всій його красі, незважаючи на жахливі події. І коли в хвилину розпачу вона пише: "Якщо я виживу в цьому світі, люди, я буду все робити для вас від щирого серця, я буду жити заради вас". Це пише 13-річна дівчина! »- сказав Мнір Соколов перед початком вистави.

»- сказав Мнір Соколов перед початком вистави

Моноопера йшла в супроводі молодіжного симфонічного оркестру Sforzando під керуванням диригента Євгена Сакмарова. Концертмейстером була Дар'я Васильєва. Художній керівник - Даніяр Соколов. Партію головної героїні виконала студентка Казанської державної консерваторії Айсилу Нурулліна. У постановці також взяли участь студенти 2 курсу Казанського театрального училища (російське драматичне відділення). У виставі демонструвалася шокуюча фотохроніка військових років. Опера складна для сприйняття, але, незважаючи на це, зал слухав, затамувавши подих. Після закінчення аплодували стоячи.

«Я думаю, що зараз висловлю колективна думка, що абсолютно приголомшливий вийшов проект, несподіваний для нас. Тому що, коли Данияр сказав, що вони збираються спробувати зробити річ, я не повірила своїм вухам. Ми всі знаємо, це - канонічний текст Анни Франк, яку знають всі з дитинства. Це літературний текст, це дуже важкий психологічний текст. Зіграти це і заспівати в такій жорсткій, яскраво дисонансною стилістиці музичної з оркестром, де оркестр - в одному кінці села, Анна - в іншому кінці села, це дуже складно зробити. І звичайно, зовсім чудеса, взагалі, драматичного таланту Айсилу сьогодні нам продемонструвала. Погодьтеся, це потрібно не тільки заспівати, бездоганно з точки зору вокалу, але й зіграти бездоганно з точки зору драматичної майстерності », - поділилася враженнями про виставу перший заступник міністра культури РТ Ельвіра Камалова. Вона подякувала за підтримку проекту директора Музею-заповідника «Казанський Кремль» Зілю Валєєва.

«Від імені Міністерства культури РТ, від усього музикантського корпусу і від себе особисто хочу привітати зі священним святом. І сказати про те, які ми сьогодні всі щасливі, що сьогодні після Великої Перемоги ми сидимо в Казанському Кремлі, слухаємо приголомшливу музику, цей проект, який "замутив" Даніяр Соколов. Спасибі нашому Президенту за те, що він дав грошей на це », - сказала Ельвіра Камалова.

Вона також подякувала оркестр і його керівника. «Я знаю, що таке зібрати оркестр, хороший, повний такий склад, дуже оснащений. Тому що ви таку роботу провели і звучите дуже добре », - зазначила перший заступник міністра.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

«Чому ми не можемо жити в світі з іншими країнами?