Мюзикл Анна Кареніна - Мюзикли в Москві - 2019

1. Відгуки та рецензії критиків на мюзикл «Анна Кареніна» в Москві
  2. Квитки на мюзикл «Анна Кареніна» і афіша найближчих вистав

Хоча на сцену музичного театру роман Толстого переносити не вперше, версія Театру оперети, представлена ​​восени 2016 року, - сама амбітна.

У мюзиклі зоряний склад артистів: Катерина Гусєва, Валерія Ланська і Ольга Бєляєва в ролі Анни, Ігор Балалаєв і Олександр Маракулин в ролі Кареніна, Сергій Лі і Дмитро Єрмак в ролі Вронського. В інших ролях Наталія Бистрова, Андрій Бирин, Максим Заусалін, Наталя Сідорцова, Анна Гученкова, Ліка Рулла і інші.

«Анна Кареніна» - третій оригінальний проект від творців мюзиклів «Монте-Крісто» і «Граф Орлов». Партитуру склали композитор Роман Ігнатьєв і лібретист Юлій Кім, спектакль поставила режисер Аліна Чевік, за оформлення відповідали Гліб Фільштинський (світло) і В'ячеслав Окунєв (декорації і костюми), за хореографію - Ірина Корнєєва.

Це неймовірно яскраве шоу: в оформленні вистави активно використовуються віртуальні декорації. На сцені 9 проекційних екранів (8 з них закріплені на пересувних конструкціях), завдяки яким глядач опиняється то в бальних залах, то на пероні вокзалу, то на скачках, то в оперному театрі, то в селі. Візуальний ряд, особливо мультимедійний контент, частенько балансує на межі кічу, але без цього в мюзиклах на російську тему, схоже, ніяк. У майстернях Москви і Санкт-Петербурга пошили понад 300 костюмів з італійських і французьких тканин, і ось вони-то дійсно гарні.

Мюзикл «Анна Кареніна» в Театрі оперети. Фото: РИА Новости / Катерина Чеснокова

Постановники підготували кілька яскравих рішень, щоб здивувати публіку: одна зі сцен «Анни Кареніної» відбувається на ковзанці, в епізодичній ролі знаменитої італійської оперної діви Аделіни Патті з'являється відоме колоратурне сопрано Оксана Ліснича і, зрозуміло, на сцену виїжджає паровоз майже в натуральну величину.

На відміну від інших мюзиклів Ігнатьєва / Кіма, «Анна Кареніна» хоча б частково йде під оркестр, і це, напевно, головне досягнення постановки - струнні та духові інструменти додають музичному супроводу фарб і масштабу. Слабкими місцями можна назвати невиразне лібрето, сумнівні вірші, які нагадують тексти для естрадних пісень (якими по суті і є музичні номери від Романа Ігнатьєва), нерівну акторську гру, вставною характер хореографічних номерів і традиційне для мюзиклів Театру оперети відсутність вдумливої ​​режисерської роботи. В цілому ж постановка стерпна, особливо на тлі ще більш спірного попередника - мюзиклу «Граф Орлов» .

«Анна Кареніна» - перший російський мюзикл, який випустив власний додаток для iOs та Android. У ньому можна прослухати всі номери з вистави у виконанні різних складів і сформувати власний плей-лист.

Відгуки та рецензії критиків
на мюзикл «Анна Кареніна» в Москві

Валерій Кичин, «Російська газета»:

З перших моментів стало ясно, що подібного ми ще не бачили «на театрі» З перших моментів стало ясно, що подібного ми ще не бачили «на театрі». <...> Толстой незримо присутній у виставі - найдраматичнішому з усіх мюзиклів, коли-небудь народжувалися на музичних сценах.
Читати всю рецензію </ ...>

Катерина Кретова, Марина Райкіна, «Московський комсомолець»:

Драматург Юлій Кім і композитор Роман Ігнатьєв запропонували свою переконливу версію - віршований текст і музика в стилі європейського симфо-року Драматург Юлій Кім і композитор Роман Ігнатьєв запропонували свою переконливу версію - віршований текст і музика в стилі європейського симфо-року. Вперше Московська оперета використовувала в мюзиклі подібного формату живий оркестр під керуванням Костянтина Хватинца. А режисер Аліна Чевік талановито поєднала закони і правила класичного мюзиклу.
Читати рецензію цілком

Світлана Наборщікова, «Известия»:

Головна цінність спектаклю в тому, що він здатний зацікавити як любителів мюзиклів, знайомих з першоджерелом за скороченою інтернет-версії, так і знавців Толстого Головна цінність спектаклю в тому, що він здатний зацікавити як любителів мюзиклів, знайомих з першоджерелом за скороченою інтернет-версії, так і знавців Толстого.
Читати рецензію цілком

Квитки на мюзикл «Анна Кареніна»
і афіша найближчих вистав

Мюзикл «Анна Кареніна» йде блоками, квитки можна купити на офіційному сайті проекту, в касах театру та міста, також у великих квиткових операторів в інтернеті.