Оксорфд - джерело англійських традицій

Оксфорд - найстаріший місто Великобританії і, мабуть, найкраще місце для знайомств з англійською культурою і традиціями. Університетське містечко Оксофрд затишно розташувався на березі головної річки Англії - Темзи, всього в 90 км від Лондона і в 110 - від Бірмінгема. Через місто також проходять три траси федерального значення, які з'єднують його з найбільшими містами країни. Населення містечка всього близько 155 тис. Чоловік, п'яту частину якого складають студенти університету.

Звичайно, світову популярність місту подарував в першу чергу однойменний університет, розташований тут, який стоїть на другому місці в рейтингу університетів Європи і на першому в Англії. Але це, безсумнівно, хоч і головний, але далеко не єдиний факт, який приваблює сюди людей з усього світу. Незліченна кількість різних ресторанів, величні пам'ятники культури і первозданної природи - три складових, які незмінно притягають сюди туристів з усього світу.

пам'ятки

Незважаючи на свої малі розміри, місто пропонує своїм гостям і жителям безліч різноманітних розваг, серед яких:

• пам'ятники архітектури і музеї;
  • парки і сади;
  • розважальні та торговельні центри;
  • ресторани, кафе, паби, бари і нічні клуби.

Любителів помилуватися на шедеври архітектури чекає тут безліч приємних хвилин споглядання будівель університету і найстаріших в країні коледжів, церков і соборів.

У самому центрі міста розташована вежа Карфакс (CarfaxTower), висота якої сягає 23 метрів, завдяки чому з неї відкривається вид на все місто У самому центрі міста розташована вежа Карфакс (CarfaxTower), висота якої сягає 23 метрів, завдяки чому з неї відкривається вид на все місто.

Не менш цікавим місцем для відвідування в центрі міста вважається міський Критий Ринок (CoveredMarket), де продаються свіжі продукти, а також розташовані різноманітні кафе, сувенірні лавки і т.д. Примітно, що в 18 столітті влади міста хотіли знищити ринок, так як в ті часи він знаходився під відкритим небом і відрізнявся підвищеною антисанітарією, що становило загрозу для жителів міста. Однак згодом було вирішено перемістити ринок в будівлю, який сьогодні перетворився на справжній сучасний торговий центр.

До послуг бажаючих влаштувати пікнік на природі прекрасний парк Christ Church Meadow, який також підійде для різних спортивних ігор і розваг. Уздовж річкового берега розкинувся ще один парк - Port Meadow, який облюбували для себе любителі піших прогулянок. Достатком екзотичних рослин і квітів порадує відвідувачів Ботанічний сад, який прилягає до території університету.

Численні музеї Оксфорда пропонують до уваги відвідувачів різні експонати - від колекцій дорогоцінного каміння до древніх археологічних знахідок. Серед найпопулярніших музеїв:

• найстаріший музей в Великобританії Ешмолін, заснований в 1683 році;
  • музей Колекції музичних інструментів Бет;
  • Музей сучасного мистецтва;
  • Університетський музей;
  • Музей історії Оксфорда.

Після огляду визначних пам'яток гостей міста чекають численні кафе, бари та паби. Почесне місце в списку знаменитих пабів займає The Eagle and Child - паб відкритий ще в 1650 році. Саме тут проходили літературні зустрічі, учасниками яких були відомі діячі літератури Великобританії.
університет

Зрозуміло, не можна розповісти про Оксфорд за все, не згадавши найстаріший університет Великобританії. Точної дати заснування університету не знає ніхто, проте, існують достовірні свідчення того, що навчання тут велося вже в 11 столітті. В ті часи, в Оксфорді навчалися бідні священнослужителі, які знімали кімнати у місцевих жителів.

Сьогодні Оксфордський Університет - один з кращих університетів Європи, в якому проходять навчання одночасно більше 20 тисяч студентів, чверть з них - іноземці. Викладацький склад університету налічує близько 4 тисяч чоловік. Оксфорд подарував світові безліч відомих діячів мистецтва, науки і політики, серед яких:

• письменники - Оскар Уайльд і Джонатан Свіфт;
  • 25 прем'єр-міністрів Великобританії, в тому числі Девід Кемерон (з 2010 р) і Маргарет Тетчер (1979-1990);
  • фізик Стівен Хокінг;
  • винахідник Всесвітньої павутини - Тім Бернерс-Лі, і т.д.

д

Університет налічує десятки факультетів та 38 коледжів, які під час літніх канікул відкривають свої двері для учнів усього світу, які бажають провести канікули з користю і підтягнути знання англійської мови. Примітно, що до 1920-х років в Оксфорді могли проходити навчання тільки чоловіки, згодом стали приймати і жінок, але навчання було роздільним. І тільки в 70-ті роки роздільне навчання було скасовано.

Основні напрями навчання - математичні та фізичні дисципліни, гуманітарні та соціальні науки, медицина. Прийом заяв в коледжі починається восени. Приймальна комісія розглядає кандидатів тільки з відмінними оцінками. Для іноземних студентів необхідно знання англійської мови на рівні носія, які необхідно підтвердити міжнародним сертифікатом IELTS чи TOEFL. Заборонено одночасно подавати документи в Оксфордський і Кембриджський університети.

Навчання в Оксфорді платне і його вартість залежить від обраної спеціальності. Найдорожче обходиться навчання майбутнім медикам.

До послуг студентів Оксфорда - найбільша університетська бібліотека Великобританії і ще більше ста бібліотек, музеїв, власне університетське видавництво, а також понад 300 клубів і гуртків за інтересами, в тому числі і спортивним.

Якщо ви мрієте навчатись в Оксфорді, вам напевно буде цікаво дізнатися, що російський уряд розробило спеціальну програму на 2014-16гг., По якій уряд зобов'язується оплатити навчання російських студентів у ВНЗ різних країн, в тому числі і в Оксфорді, при дотриманні абітурієнтами певних умов .

Може бути, ця програма дозволить наблизити вашу мрію до реальності, чого ми вам від душі бажаємо.