Повернення Стравінського до Острави

«Пригоди гульвіси»   Акцентувати опери 20 століття - це досить сміливе починання, публіка в усьому світі куди охочіше скуповує квитки на італійські хіти Верді, Пуччіні та інших «Пригоди гульвіси» Акцентувати опери 20 століття - це досить сміливе починання, публіка в усьому світі куди охочіше скуповує квитки на італійські хіти Верді, Пуччіні та інших. Проте, режисер нової постановки і одночасно директор остравського театру Іржі Неквасіл каже, що навіть консервативним глядачам боятися нічого.

- Я думаю, що якраз «Пригоди гульвіси» є прекрасним прикладом твору, який може розбити поширена недовіра до музики 20 століття. Це опера в стилі неокласицизму, Стравінський повертається до старих оперним формам, тут можна знайти аналогії і посилання на останні твори Моцарта. Музика мелодически винахідлива, природно використовує сучасну гармонію. Одночасно тут дуже цікавий сюжет, це історія юнака, який веде дозвільне життя, який стане мішенню інтриг диявола - спокусника. Є аналогія і з Фаустом і Доном Жуаном.

Ігор Стравінський   У російській традиції опера називається «Пригоди гульвіси», хоча більш точної переклад оригінальної назви звучить «Кар'єра розпусника» Ігор Стравінський У російській традиції опера називається «Пригоди гульвіси», хоча більш точної переклад оригінальної назви звучить «Кар'єра розпусника». Це пізніше твір Стравінського, написане на англійський текст. В Остраві співають в англійському оригіналі, головні ролі виконують американець Хозе Гарко, німець Ульф Паульсен і чешка Яна Шрейма Качіркова.

У керівництва остравського театру є ще одна специфічна причина, чому в минулому сезоні була показана опера Пауля Хіндеміта і в цьому році чергу Ігоря Стравінського. Каже директор театру Іржі Неквасіл.

- Ми вибрали саме цих композиторів, тому що у них є якесь відношення до міста Остраві. Стравінський був в Остраві, в 1933 році він виступив в нашому театрі з концертом. Вперше в Чехословаччині тоді в Остраві прозвучала його «Симфонія псалмів», композитор сам - Ми вибрали саме цих композиторів, тому що у них є якесь відношення до міста Остраві «Пригоди гульвіси» диригував. Пауль Хіндеміт приїжджав до Острави навіть тричі. Наступною музичної знаменитістю, яка в тридцяті році приїжджала до Острави, був Сергій Прокоф'єв. Ми плануємо показати нашій публіці його оперу «Вогненний ангел». Зрозуміло, ми постійно уделала увагу леош яначек, який народився в 30 км від Острави і в Остраві помер. На наступний сезон ми запланували прем'єру його «Каті Кабанова», в цьому році ми з великим успіхом показали «Засіб Макропулоса». Головну партію вперше в своїй кар'єрі виконала знаменита співачка Ева Урбанова.