Репортаж з ЛГБТ фотовиставки та церемонії нагородження переможців ЛГБТ фотоконкурсу «Конституція України: права громадянина - мої права»

12 липня в Києві, в Культурному центрі імені Д. Кеннеді на території посольства США, відбулася ЛГБТ фотовиставка та церемонія почесного нагородження переможців ЛГБТ (лесбіянки, геї, бісексуали, трансгендери) фотоконкурсу «Конституція України: права громадянина - мої права». Посол США в Україні Джон Ф. Теффт урочисто відкрив ЛГБТ фотовиставку і виголосив спеціальну промову перед присутніми учасниками. 12 липня в Києві, в Культурному центрі імені Д

Вечір п'ятниці в затишному культурному центрі був галасливий і веселий. Незважаючи на складну ситуацію з правами ЛГБТ в Україні, в цей день учасники події відчували себе безпечно і безтурботно. Завдяки ретельній підготовці та доданим спільним зусиллям з організації заходу заступником аташе з питань культури Посольства США в Києві паном Дугласом Морроу і командою Національного ЛГБТ порталу, культурний центр був незвичайно святковим і привітним.

Спеціальний гість церемонії Посол США в Україні Джон Ф. Теффт урочисто відкрив церемонію полум'яною промовою про права ЛГБТ в Сполучених Штатах Америки. Він розповів про важкий шлях боротьби великої країни за права людини, який розпочався 28 серпня 1963 коли Мартін Лютер Кінг виголосив відому промову "У мене є мрія" (I have a dream). Відомо, що саме з тих часів почалося активне відстоювання прав людини не тільки в США, але і по всьому світу.

Незважаючи на те, що ситуація з правами ЛГБТ спільноти в США не ідеальна, уряд і свідоме громадянське суспільство кожен день докладають значних зусиль, щоб більше ніколи ніхто не стикався зі стигмою та дискримінацією.

Пан Теффт подякував учасникам та організаторам за сміливість, привітав ініціативу ЛГБТ активістів і висловив надію, що Україна двігаеться в напрямку розвитку прав людини і прав ЛГБТ громадян.

Після промови дипломата, батьківська ініціатива "тергите "(Громадська ініціатива батьків ЛГБТ дітей) подарувала панові послові сертифікат членства в русі" тергите "і ікону ручної роботи як символ вдячності за допомогу в адвокації прав ЛГБТ спільноти і приклад відстоювання прав людини.

Після промови дипломата,   батьківська ініціатива тергите   (Громадська ініціатива батьків ЛГБТ дітей) подарувала панові послові сертифікат членства в русі тергите і ікону ручної роботи як символ вдячності за допомогу в адвокації прав ЛГБТ спільноти і приклад відстоювання прав людини

Особливо знаменним було те, що серед 60 учасників були присутні гетеросексуальні люди і навіть сім'ї з дітьми, яким не байдужі права людини в Україні. Більшість людей прийшли підтримати своїх друзів, знайомих і дітей, сказати, що в ці складні дні для ЛГБТ спільноти в Україні є люди, які готові підтримати співтовариство.

Після ознайомлення гостями заходу з фотороботами, виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Точка опори» Богдан Глоба оголосив про початок церемонії нагородження. Він подякував усім гостям за те, що вони знайшли час і можливість приєднатися до урочистої події, підтримати розвиток ЛГБТ культури в Україні. Він зазначив, що ця подія є тільки початком і попереду очікується ще багато цікавих культурних заходів. Зокрема, наступної осені ЛГБТ спільнота чекає фестиваль ЛГБТ культури, який стане одним з найяскравіших ЛГБТ подій в столиці України.

Перед оголошенням переможців фотоконкурсу, запрошених гостей привітав Олександр Коваль, заспівавши пісню улюбленця ЛГБТ молоді - Адама Ламберта "Whataya Want From Me".

В рамках церемонії були нагороджені 5 фоторобіт, авторам переможцям вручено цінні подарунки. Перше місце завоювала Ганна Грабарська, фотожурналіст, з циклом робіт про «права на свободу думки», зобразивши в своїх роботах опонентів ЛГБТ руху. Анна Грабарська отримала iPad і Retina.

Друге місце зайняла робота Тіма - «Жінка має право вибирати». Тім в нагороду отримав Apple TV.

Третє місце зайняв цикл фоторобіт Дениса Никоненко під назвою «Віра. Надія. Любов, кохання". Денис отримав в подарунок бокс задоволення.

Денис отримав в подарунок бокс задоволення

Спеціальний приз "Гран-прі за найбільш концептуальне фото" отримав Євген Зельман за однойменну роботу "Конституція України: права громадянина - це мої права".

Спеціальний приз Гран-прі за найбільш концептуальне фото отримав Євген Зельман за однойменну роботу Конституція України: права громадянина - це мої права

Спеціальний приз "Love story" отримав Ян Сонячний за фото історії кохання гомосексуальних пар.

Оголосити переможців конкурсу допомагали члени журі. Загальний склад журі - п'ять осіб: Ольга Короленко, Тетяна Монтян, Влад Реховскій, Анна Довгопол, Андрій Нісеніцен і Богдан Глоба.

Після оголошення результатів фотоконкурсу, офіційна частина церемонії була закрита і гості мали можливість продовжити обговорення прав ЛГБТ в Україні і просто приємно поспілкуватися.

Захід пройшов в досить теплій і дружній атмосфері. Незважаючи на те, що більшість людей були незнайомі, відчувався справжній дух солідарності.

Закінчити наш репортаж хотілося б словами відомого співака. Елтон Джон на останньому концерті в Києві сказав:

"Нещодавно я прочитав про насильство проти гомосексуалів в Україні. Побиття геїв - неправильно. Це, на мою думку, не символізує Україну", - сказав співак - "Я прошу вас припинити насильство проти гомосексуалів".

Прес служба Національного ЛГБТ порталу

Більше фото в альбомі