Yo5 і Андрій Макаревич - єдиний концерт в Ізраїлі - ISRAELI CULTURE

Верхнє фото: Андрій Макаревич - © PeterGegelPhotography - www.event-fotoart.de

Не треба прогинатися під мінливий світ
Нехай краще він прогнеться під нас

Нещодавно Андрій Макаревич і його джазовий квінтет Yo5 випустили дебютний альбом. Саме так - ті, хто вважає, що це нонсенс і відразу почне доводити, що скоро «Машині часу» виповниться 50 років, буде прав і неправий. Так - п'ятдесят років, за які вийшло незліченну кількість альбомів. Ні - тому що це перший, дебютний альбом джазового проекту Yo5, що виник лише три роки тому. Зі своїм джазовим квінтетом Андрій Макаревич дав уже безліч концертів, але ось альбом випустив перший. В цей альбом увійшло дев'ять старих речей «Машини Часу» і сольних композицій самого Макаревича в джазових обробках: «Епоха великий нелюбові», «Я малюю тебе», «Вона йде по життю, сміючись», «Паузи», «Старий корабель», «Перехрестя», «Картонні крила любові», «Одного разу світ прогнеться під нас» і «Пора в дорогу назад».

Свого часу «Оркестр Креольського Танго» став сенсацією музичного життя, програма «Ідиш Джаз» об'їхала півсвіту з феноменальним успіхом, а тепер слідом за ними публіці знову представляється джазовий проект Yo5, де, як уже сказано, все побудовано на новій джазової стилістики, нових нюансах, новому настрої, на нові акценти старих пісень, які підносять сюрпризи.

Покоління змінилися, але зараз ці пісні звучать більш актуальною, ніж тоді, коли були написані, хоча в джазовому ключі важливі не тільки тексти самі по собі, адже в найвідоміших джазових стандартах взагалі немає слів або вони дуже прості. «Пісня повинна чіпати, викликати бажання наспівати її про себе. І все, цього достатньо, як мені здається »- говорить Андрій Макаревич, підкреслюючи, що джазова стилістика потребує іншої інтонації. Невизначена серпанок джазу парадоксальним чином прояснює сенс віршів - така одна із задумок проекту «Yo5». Інша ж - музичний мінімалізм, невеликий склад музикантів. Їх всього п'ятеро: культура джазу передбачає моментальне розуміння, миттєве впізнавання, імпровізацію. Велика частина джазових стандартів написана в десяті, двадцяті, тридцяті роки минулого століття. Це не заважає кращим музикантам світу до сих пір грати, перезаписувати, переосмислювати їх. Проект Yo5, по суті, робить те ж саме - але переосмислює в джазових аранжуваннях НЕ стандарти минулого, а пісні Андрія Макаревича і «Машини Часу». «Yo5» - це пісні, на які Макаревич глянув крізь призму можливостей вільної джазової імпровізації, вибравши шлях творчого мінімалізму, прагнучи максимально полегшити сприйняття його композицій і пісень «Машини часу», прибрати «надлишки» - так що тепер легше оцінити справжню якість тексту, вникнути в глибини сенсу, відчути кожну ноту душею.

Верхнє фото: Андрій Макаревич - © PeterGegelPhotography - www

Yo5_ © фото Максим Полубояринов

Нагадаємо також, що Yo5 - це проект, що складається з самого Андрія Макаревича (гітара, вокал), Євгенія Борця (клавішні), Сергія Хутаса (бас), Давида Ткебучава (барабани) і Тимура Некрасова (духові). Відразу після створення проекту три роки тому музиканти поїхали в тур по Скандинавії - і з тих пір гастролювали по Західній Європі, в США, Ізраїлі, Україні, Грузії, Білорусії. Два роки тому Yo5 дав концерт в Тель-Авіві і в кінці листопада 2018 року знову приїжджає до Ізраїлю і знову виступить в залі «Смолларш» в Тель-Авівському університеті, куди глядачі прийдуть послухати те, що вони люблять і знають, і вони не залишаться розчарованими.

У концерті прозвучать нові пісні, частина з яких вже записана, прозвучать і старі композиції «Машини часу». Частина композицій підкреслює пристрасть Макаревича до джазу, якому він вірний настільки ж самозабутньо, як і рок-н-ролу. Джаз віку не має. В джазі завжди є чим зайнятися. Ось що говорив сам Андрій Макаревич в одному з інтерв'ю: «Я слухаю дуже багато джазу. Це безмежна поляна дивовижно гарної музики. Це епоха, коли в моді були красиві мелодії та аранжування, гарні голоси і висока виконавська культура. І звідти можна черпати і черпати натхнення до кінця життя. Традиційний джаз - це про дивовижну епоху надій, завдяки якій джаз живе до сих пір. Джаз з усіх жанрів самий вільний, тому що він заснований на імпровізації і джазові музиканти, на відміну від класичних, не можуть однаково два рази зіграти одну і ту ж п'єсу, навіть якщо дуже постараються. Це жанр, де ти повинен перебувати постійно в дуже глибокому контакті з тими, з ким ти граєш зараз. Це дуже цікаво, особливо, коли ти граєш з сильними музикантами. А у мене в складі зібралися дуже сильні хлопці ».

Yo 5. Єдиний концерт 29 листопада 2018 року, четвер, 20:00. Тель-Авів, Тель-Авівський університет, зал «Смолларш»

Сторінка конференції: https://www.facebook.com/events/1232064070230143/

Замовлення квитків: https://bit.ly/2L04h3l