Микола Андрійович Римський-Корсаков

Видатний російський композитор, педагог і диригент Микола Андрійович Римський-Корсаков народився в Тихвіну Новгородської губернії 18 березня 1844 року Видатний російський композитор, педагог і диригент Микола Андрійович Римський-Корсаков народився в Тихвіну Новгородської губернії 18 березня 1844 року. З дитинства захоплювався музикою, але спочатку вибрав для себе кар'єру морського офіцера. У 1862 році закінчив Морський корпус Петербурга і відправився в кругосвітню морську подорож. Повернувшись, оселився в Санкт-Петербурзі і впритул зайнявся своїм музичним освітою.

У 1856 році написав Першу симфонію, потім з'явилися нові твори - «Увертюра на російські теми», Друга симфонія, поетичні романси. Твори Римського-Корсакова знайшли гарячий відгук у серцях слухачів, і в 1871 році він став професором Петербурзької консерваторії. У 1873 році, остаточно залишивши службу, Римський-Корсаков успішно поєднує обов'язки інспектора військових оркестрів флоту і професорські. Основне місце в його творчості займає опера. Свою першу оперу Римський-Корсаков створює в 1872 році - це «Псковитянка».

У 1879 році виходить «Майська ніч», а в 1881-му - «Снігуронька»; мабуть, найбільш відомий і натхненний шедевр геніального композитора. Римський-Корсаков є також автором наступних оперних творів - «Млада», «Ніч перед Різдвом», «Садко», «Моцарт і Сальєрі», «Царська наречена», «Сервилия», «Казка про царя Салтана», «Пан воєвода» , «Кощій Безсмертний», «Сказання про невидимий град Кітеж і діву Февронію», «Золотий півник».

Опери Римського-Корсакова досить широко представлені в репертуарах сучасних московських театрів. В великому театрі йдуть «Золотий півник», «Моцарт і Сальєрі» , «Снігуронька» і «Царська наречена»; в Музичному театрі ім. Станіславського - «Травнева ніч» і «Казка про царя Салтана»; в театрі «Нова Опера» - «Царська наречена» і «Снігуронька»; в «Гелікон-опері» - «Моцарт і Сальєрі», «Кощій Безсмертний» і «Царська наречена» .