Пенза: Ветерани і Лівий Фронт встали на захист Монумента Героям

26 квітня активісти Лівого Фронту передали в уряд Пензенської області та в адміністрацію міста Пензи відкрите звернення ветеранів, які виступили проти перенесення монумента Героям з Радянській площі в сквер «Журавлі». Звернення на ім'я губернатора Пензенської області Івана Белозерцева і глави адміністрації Пензи Віктора Кувайцева з проханням залишити монумент Героям на Радянській площі підписали 7 осіб, серед них учасники Великої Вітчизняної війни, ветерани Збройних Сил, почесні громадяни Пензи. 26 квітня активісти Лівого Фронту передали в уряд Пензенської області та в адміністрацію міста Пензи відкрите звернення ветеранів, які виступили проти перенесення монумента Героям з Радянській площі в сквер «Журавлі»

«Ми, що нижче підписалися, виступаємо категорично проти перенесення Монумента Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці та повним кавалерам ордена Слави зі скверу ім. 40-річчя ВЛКСМ (стели «Слава Героям» на Радянській площі) в сквер «Журавлі», - сказано в колективному зверненні.

На думку підписантів, «перенесення монумента ображає почуття ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни, трудівників тилу, і всіх, кому дорога пам'ять про славне героїчне минуле нашої країни». Ті, хто підписав відкрите звернення пензенцев висловили думку, що історичні монументи повинні стояти там, де їх спочатку встановили. «Ми, жителі міста Пензи, які своєю працею захищали нашу країну від німецько-фашистських загарбників, які кували Велику Перемогу в тилу, які будували і творили, відновлювали економіку в повоєнний час, робили наше місто, область і країну краще і красивіше, переконані, що не потрібно пересувати історичні монументи з місця на місце », - сказано в зверненні.

Ветерани відзначили, що пам'ятних місць, пов'язаних з Великою Вітчизняною війною повинно бути більше. «Неподалік від скверу« Журавлі »встановлено монумент військової та трудової слави пензенцев. Це місце, куди будь-який житель нашого міста може прийти - поклонитися, покласти квіти, віддати данину пам'яті загиблим. І таких місць має бути більше. А перенесенням монумента з Радянській площі в сквер «Журавлі» ви робите так, щоб таких місць було менше. Вважаємо це недоречним і неправильним », - йдеться у колективному зверненні.

Ветерани закликали пензенцев підтримати їх і виступить

ь проти перенесення монумента з Радянській площі в сквер «Журавлі». Серед тих, хто підписав звернення: керівник регіонального відділення організації «Діти війни» Ніна Чернікова; ветеран Збройних Сил СРСР, кавалер орденів «Червоної Зірки» і «За службу Батьківщині в ЗС СРСР», майор у відставці Віктор Погодін; учасники Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці Олексій Шульман і підполковник у відставці Олександр Воробйов. Свої підписи під відкритим зверненням також поставили три почесних громадянина Пензи. Це відмінник народної освіти, кавалер двох орденів «Знак Пошани» Нінель Новосельцева; заслужений працівник культури Української РСР, директор центрального парку культури і відпочинку ім. В.Г. Бєлінського в 1969-2000 роках Іван Балалаєв і учасник трудового фронту, голова міської Ради ветеранів в 1996-2012 роках Віталій Дорош, який 18 квітня відзначив своє 98-річчя.

Нагадаємо, що проти перенесення Монумента Героям також виступили громадські організації і політичні партії лівого спрямування - КПРФ, Лівий Фронт, Об'єднана комуністична партія, «Покоління нового часу» та інші. Думка про те, що монумент повинен залишатися на Радянській площі розділяє депутат обласної Законодавчих Зборів від партії «Єдина Росія», директор ТОВ «СтанкоМашСтрой» Олег Кочетков, про що він повідомив на своїй сторінці в facebook. Його публікацію схвалили понад 70 осіб, в тому числі депутат Законодавчих Зборів від партії «Єдина Росія» Ольга Чистякова, співголова громадської ради при УМВС Ольга Логвина, підприємці Антон Купрюшін і Євген Мануйлов, проректор ПГУ Володимир Симагин, генеральний директор ТОВ «Видавництво« НАШ ДІМ »Михайло Дьомін, журналіст Павло Прохоренков, художній керівник драмтеатру Сергій Казаков, голова пензенського відділення РГТ Ігор Пантюшев і багато інших.

Перенести Монумент Героям з Радянській площі запропонував в минулому році губернатор Пензенської області Іван Белозерцев. Прес-секретар губернатора Діна Черёмушкіна після протестів громадськості заявила журналістам видання «Коммерсант», що влада не має наміру відмовлятися від цієї затії. За її словами, «критика окремих політичних сил не може бути сприйнята як широку громадську думку». Треба думати, що широку громадську думку може представляти тільки губернатор Пензенської області Іван Белозерцев. А представники політичних організацій, громадські діячі, депутати обласної Законодавчих Зборів, підприємці, журналісти, лікарі, артисти такого права не мають. Тепер залишається дізнатися, чи мають таке право учасники Великої Вітчизняної війни, ветерани збройних сил і почесні громадяни міста Пензи, які висловилися категорично проти перенесення монумента.

Ми також нагадуємо, що Лівий Фронт закликав городян, в День Перемоги, 9 травня, прийти до Монументу Героям на Радянській площі і покласти до нього квіти, а після чого викласти в соціальні мережі фотографії з хеш-тегом # МонументГероям

Лівий Фронт-Пенза, http://leftpenza.ru/news/veterany_vstali_na_zashhitu_monumenta_gerojam/2018-04-26-1499