АМПИР - Архітектура - Будівництво та ремонт будинку

1. Історія інтер'єрного стилю
  2. Головні особливості стилю Ампір в інтер'єрі

Ампір від французького слова «empire», що в перекладі означає «імперія». Стиль одну людину. Стиль Наполеона Бонапарта.

Наполеон Бонапарт був Імператором Франції, він підкорив Європу. У його епоху був створений стиль, який до цих пір асоціюється багатьма як знак успіху, як символ влади. Ампір як не можна краще висловив ідеологію наполеонівської епохи. Наполеон мріяв об'єднати Європу і створити величезну багатонаціональну державу на подобі Римської імперії. Для вираження його прагнень і потрібен був великий архітектурно - художній стиль, який був покликаний стерти кордони між народами і державами. Не дивлячись на те, що Ампір є архітектурно - художнім стилем, але проявив він себе швидше в інтер'єрі, ніж в архітектурі.

Історія інтер'єрного стилю

Події, які передували стилі архітектури і інтер'єри розвивалися під впливом жіночих смаків. У меблів з'являлися дрібненькі кабінетні столики, столики для рукоділля. Меблі утворювала невеликі елегантні групи, призначені для спілкування і бесід. Ампір виключає жіночу тенденцію в інтер'єрі. Він, перш за все, тяжіє до офіційної парадності. Попередні стилі акцентували свою увагу на таких типах приміщень як парадна спальня, де проводили офіційні прийоми. Ампір виключає подібні типи приміщень. Головним приміщенням стає кабінет, парадна їдальня і зал для творів мистецтва який відображає смаки господаря, а також його матеріальне становище.

У цьому стилі присутній монументальність, грація, строгість і велич. Монументальність висловлювали скульптури, які дуже часто зустрічалися в цьому стилі. Одним словом це королівський стиль.

Важливою рисою цього стилю є симетрія, яка прийшла з інтер'єрів Риму і Греції.

Ампір важливий, перш за все, для презентації влади та ідеології Наполеоновской імперії.

Стіни в стилі Ампір повинні бути фактурними. Це можуть панелі з цінних порід дерева з використанням техніки «декапе» (штучне зістарювання дерева). Стіни також обтягували гобеленом або шовком з малюнком у вигляді ромба або овалу.

Дуже часто для прикраси стін і стелі використовували рельєфні прикраси. Це медальйони, карнизи або ліпнина.

Для обробки підлоги використовували мармур або паркет з дорогих порід дерева.

В історії меблів Франція і Італія зіграли важливу стилеобразующую роль. Всі основні стилі класичних меблів формувалися спочатку в Італії в XVI - XVII століттях і потім роль великої художньої держави взяла на себе Франція - це XVII, XVIII і XIX століття. Тому вся меблева термінологія, так чи інакше, пов'язана з Францією.

Величезні парадні зали палаців і особняків того часу припускали поява нових типів меблів.

У декоруванні меблів використовувалася позолота і орнаменти. Але в меблів вже немає таких витіюватих орнаментів як в епоху Бароко і Рококо.

З'являється ложе, яке імітувало диван з одним підлокітником і підголовником, на який можна було спиратися і лежати.

Ще одним елементом меблів стилю Ампір є тонка вітрина (шафа) з характерною обробкою і ручним різьбленням.

За часів Ампіру з'являються круглі столики. Столики на одній широкій опорі, які стають знаковим атрибутом стилю Ампір, як і тонка вітрина. Столи були дерев'яні і їх головна відмітна особливість - це прикраса стільниці технікою "маркетрі".

Ампір активно використовував і використовує в оформленні предметів меблів складні техніки декорування. «Маркетри», інкрустація з цінних порід дерева, бронзові і позолочені накладні деталі. У тому числі і скульптурні деталі.

У моду входять єгипетські мотиви: червоне дерево, матово - чорна і позолочена бронза в якості обробки. Ніжки меблів у вигляді левових лап і підлокітники у вигляді левових голів.

Варто відмітити, що в створенні стилю Ампір в інтер'єрі використовували тільки одну породу дерева.

Важливим предметом колекціонування ще з епохи Рококо є фарфор, який змінює свою стилістику в період правління Наполеона. Фарфор перетворюється в статусний подарунок.

Стиль Ампір не прижився в жодній з країн, які підкорив Наполеон. І тільки Росія ще до перемоги над Бонапартом прийняла цей стиль.

Русский Ампір має свою національну специфіку і за це його цінують західні колекціонери. Це активне використання Уральського виробного каменю. Уральські заводи в той час були дуже популярні. Камінь малахіт в той час розробляли тільки на Уралі. Змійовик, порфір, кольорова яшма, діабаз - це вишукані вироби камені які використовувалися і в меблів і в створенні декоративних ваз. А також в облицюванні стін, в інкрустації деталей інтер'єру - це дуже важливо для російського Ампіру.

Ампір втілив ідею служіння державі, але цей стиль був створений штучно і тому він довго не затримався.

Головні особливості стилю Ампір в інтер'єрі

1. Меблі з однієї породи дерева: рожеве дерево, вишня, горіх, олива, махагон.
    У сучасному світі в створенні стилю Ампір неможливо використовувати підробку або сорти дерева нижчої якості. Тільки натуральне дерево.
  2. В обробці меблів: золотисті тони в поєднанні з чорним кольором. В оформленні поєднання кольорів червоного і золота, червоного і синього.
  3. Тканини в оформленні стін можуть замінювати вінілові шпалери або шовкові шпалери з малюнком у смужку або в невеликій ромб. Невелика кількість малюнка.
  4. Тканини природно дорогі: шовк, оксамит, велюр. Буде до речі зображення бджіл на тканини. Адже саме бджоли прикрашали мантію Наполеона під час його коронації. Імператор бачив у них силу безсмертя і воскресіння як знак з'єднання його влади і історією Франції.
  5. Пол: мармур або візерунковий паркет.
  6. Ліпнина на стелі. Арки і колони.
  7. Важкі меблі з інкрустацією позолотою.
  8. Масивні кришталеві люстри.
  9. Настінний годинник (довгі - до підлоги).
  10. Вази і скульптури.
  11. Панно й картини на стінах.
  12. Штори обов'язково з дорогого матеріалу.

архітектура