Виставка «Ельдорадо. Скарби індіанців »в УрГАХУ: місце, дата, ціна

Дар'я Рябова

05.11.2018

Вас чекають артефакти стародавніх індіанських племен і роботи, надані їх нащадками   Дар'я Рябова   05

15 листопада в Уральському музеї архітектури і дизайну УрГАХУ відкриється незвичайна виставка «Ельдорадо. Скарби індіанців ». Вона триватиме до 20 січня 2019 року. Ця подія стане сенсацією не тільки в Єкатеринбурзі, а й в Росії - вперше в країні буде виставлено понад сто артефактів, зібраних за 3500 років історії. Починаючи з останків індіанських цивілізацій, що існували до відкриття Колумбом Америки, закінчуючи творчістю індіанських художників 21 століття з племен, які до сих пір дотримуються традиційного способу життя. Географічно вони розкидані від південно-американських Анд до канадського північного полюса.

Індіанці завжди були вправні в ювелірній справі і гончарному ремеслі. Від перших майстрів племен ацтеків, інків, Ураба, Тайрона та інших людству дісталося 30 золотих і срібних виробів. Так само як і кам'яні маски ольмеків та кераміка майя. Витонченість цих виробів є доказом великого майстерності стародавніх «червоношкірих».

За часів світанку цивілізації Майя з'явилися писемність, грандіозні храми і навіть гра в м'яч. Ідентичний каучуковий м'яч, який буде представлений на виставці, змайстрував один з мексиканських нащадків, історичний реконструктор. А ватажок племені квакіутль передав організаторам виставки тотем свого роду.

Виставка в Єкатеринбурзі

Також ви побачите роботи сучасних дизайнерів, які створені на основі міфологічних і побутових сюжетів племен хайда і квакіутль, що живуть на північно-західному узбережжі Канади і острові Ванкувер. Художники надихнулися древньої геометрією їх творчості настільки, що розробили нову лінію одягу.

Рівнинні індіанці Північної Америки передали відомі всьому світу головні убори з пір'я «Роуч», томагавк і люльку миру. Також будуть представлені фотографії з Бібліотеки Конгресу США, зняті понад сто років тому під час експедицій знаменитих мандрівників. Ви побачите епізоди фільму «У країні мисливців за головами», що розповідає про ритуали індіанців. Чи зможете подивитися мультфільм «Пополь Вух» про дивовижний войовничому народі.

Музей з дивно красивим інтер'єром, унікальною експозицією уральських будівель і виставками кращих майстрів і художників Єкатеринбурга

Цікавим елементом виставці є інтерактивність - так ви познайомитеся з писемністю майя, станете свідком надприродних обрядів ацтеків, постигните призначення войовничої розмальовки Шайенна і лакота.

Місце проведення: Музей архітектури і дизайну УрГАХУ. Вул. Горького, 4а.

Телефон: (343) 372 09 54, (343) 372 06 54

Виставка працює: вт - нд з 11:00 до 20:00 години. пн - вихідний.

Вартість квитків: 150 - 500 рублів