Улюбленець російської публіки Енніо Морріконе виступить сьогодні в московському "Крокус Сіті Холі"

Легендарний композитор Енніо Морріконе виступає в Московському "Крокус Сіті Холі" з концертом "Музика з фільмів". Сьогодні, 8 березня, прозвучать усі найвідоміші композиції, написані Морріконе для кіно, і, крім того, спеціальні концертні номери для Росії. Зокрема, буде музика з фільму Володимира Хотиненко "72 метри", спеціально для якого Енніо написав саундтрек. Легендарний композитор Енніо Морріконе виступає в Московському Крокус Сіті Холі з концертом Музика з фільмів

Фото: AP

За словами режисера, Енніо дуже схвилювала трагедія з підводним човном «Курськ»: він відчував себе так, немов сам втратив близьких. І хоча у фільмі «72 метри» розповідалося про іншу підводному човні, тоді, в 2003 році, світ все ще переживав те, що трапилося в Баренцевому морі. З таким настроєм Морріконе і працював. Потім він випустив в Італії диск з музикою з фільму «72 метри» і присвятив його морякам загиблого «Курська».

Енніо взяв участь в створенні більш ніж 400 фільмів. Серед них такі численні (і різноманітні) шедеври світового кіно, як "Декамерон» 1971 року народження, знятий по знаменитій книзі Боккаччо Паоло Пазоліні, "Професіонал" 1981 роки з блискучим Бельмондо, "Одного разу в Америці" 1884 роки з Де Ніро, "Лоліта" 1997 року із Айронсом і багато інших. "Вбити Білла" і "Безславні виродки» Квентіна Тарантіно познайомили з музикою Морікконе сучасних молодих глядачів.

На відміну від творінь Морікконе, не всі фільми, для яких він писав музику, заслуговують на окрему згадку. До того ж, їх просто занадто багато: він писав саундтреки в середньому по місяцю на фільм.

Енніо Морріконе бував в Росії вже тричі. У 2005 році його приїзд співпав з XXVII Московським міжнародним кінофестивалем, на якому Микита Михалков вручив композитору спеціальний приз «За внесок у світовий кінематограф». У 2008 році відбулися його виступи в Кремлівському палаці, а в 2009 - в новому залі "Барвіха Luxury Village".

Читайте також: Любов, дискотеки і Морріконе. НЕ нудьгуйте!

Музичний стиль Енніо Морріконе досить складно охарактеризувати, він, безумовно, традиціоналіст. Але в його аранжуваннях дуже багато всього: і класика, і джаз, і італійський фольклор, і щось на зразок авангарду, і навіть рок-н-рол. Останній - відповідає йому взаємністю, американська група «Metallica» починаючи з кінця 80-х років кожен концерт відкриває композицією «The Ecstasy Of Gold» з класичного вестерну «Хороший, поганий, злий». Ще Морріконе любить використовувати різноманітні інструменти, і жіночий голос, але не з піснею, а в якості інструменту з оркестром.

Фото: AP

Народився Енніо в 1928 році в родині професійного джазового трубача Маріо Морріконе. Коли хлопчикові виповнилося дев'ять років, він вступив до консерваторії в Римі, де провчився 11 років, получівдіпломи по класах труби, оркестру та композиції.

Коли Енніо виповнилося 16, він зайняв місце другої труби в ансамблі Альберто Фламіні, в якому раніше грав його батько. У складі цього ансамблю Енніо підробляв в нічних клубах і готелях Риму. Потім влаштувався в театр, де пропрацював спочатку музикантом, а потім три роки композитором. У 1950 році він почав аранжувати пісні популярних композиторів для радіо, потім для телешоу.

Писати музику до фільмів Морріконе став лише в 1961 році, коли йому було вже за 30. Він почав зі так званих спагетті-вестернів - жанру, з яким тепер міцно асоціюється його ім'я. Популярність прийшла до нього після роботи над фільмами його колишнього однокашника, режисера Серджіо Леоне, з яким вони, як потім виявилося, вчилися в одній школі, але дітьми не були знайомі. Це «За жменю доларів», «На кілька доларів більше» і «Хороший, поганий, злий" з Клінтом Іствудом. Мабуть, тільки в цій трилогії, його музика - незвичайна, що запам'ятовується - немов би заявляє про себе. У більшості інших фільмах - саундтрека мовби й немає зовсім, настільки він органічний і ненав'язливий.

Творчий союз режисера і композитора - явище нерідке в кіно. Досить згадати, що Серей Ейзенштейн багато працював з Сергієм Прокоф'євим, у Альфреда Хічкока був улюблений композитор Бернард Херрманн, ну і звичайно Федеріко Фелліні з Діно Рота. Але дует Леоне - Морріконе, мабуть, найбільш відомий.

Пізніше музику Морріконе для своїх фільмів замовляли Бернардо Бертолуччі і Даріо Ардженто. Взагалі режисерів, з якими працював Морріконе важко перерахувати, їх безліч: Франко Дзеффіреллі, Брайан Де Пальма, Олівер Стоун, Педро Альмодовар, Роман Поланскі, і навіть режисер фільмів жахів Джон Карпентер, який сам складав для своїх фільмів ... ну, щось зразок музики.

Як композитор Морікконе був номінований на «Оскар» п'ять разів, але отримав статуетку лише в 2007, в номінації «За видатний внесок у кінематограф». Але в 1987 році за музику до фільму «Недоторканні» був удостоєний премій «Золотий глобус» і «Греммі». Двічі музикант знімався в картинах, для яких писав саундтреки, а в 1995 році про нього самого був знятий документальний фільм.

Морікконе живе в старому будинку, де його квартира займає цілий поверх. Складає тут же, в студії. Але якщо більшість сучасних композиторів часто награють вдалу музичну фразу і тут же записують, то Морріконе складає композицію цілком, в голові, потім перекладає на ноти ...

Цього разу маестро виступить російськими колективами: Великим симфонічним оркестром "Глобаліс" і хором Академічного училища при Московській консерваторії імені Чайковського.

Читайте найцікавіше в рубриці "Культура"