Третій зал відкривається для читачів

30 січня в РДБ після реставрації відкривається легендарний читальний зал № 3. Відомий кожному жителю Росії завдяки фільму «Москва сльозам не вірить», він став своєрідною візитною карткою Ленінки.

Читальний зал № 3 - найбільший не тільки із залів Російської державної бібліотеки, а й взагалі з усіх читальних залів бібліотек Європи. Його загальна площа - 1208 м2, число посадочних місць - 464. Зал був відкритий в 1958 році, на завершальному етапі будівництва головної будівлі Ленінки. Проект залу був виконаний майстерні Володимира Гельфрейха, який разом з архітектором Володимиром Щуко спроектував нову будівлю бібліотеки.

Державна бібліотека СРСР імені В. І. Леніна була задумана саме як палац знань, храм науки. Все архітектурне оздоблення читального залу № 3 відповідає цій ідеї: стелі заввишки більше 10 метрів, класичні меблі, галереї і сходи з дуба, бронзова скульптура і монументальний живопис.

До початку XXI століття зал зажадав оновлення та модернізації. Потрібно було ретельно підготувати і організувати реставрацію так, щоб зал і відповідав сучасним вимогам, і залишився упізнаваним. І ось 30 січня 2018 року він знову відкриває свої двері для читачів.

Реставраційні роботи в залі проводилися групою фахівців майстерні ТОВ «Реставратор». Фахівцями була пророблена колосальна дослідницька робота, підняті архівні документи і фотоматеріали, які дозволяли дбайливо і ретельно провести реставрацію, не змінивши історичний вигляд залу.

- А я в науковий зал Ленінської бібліотеки пропуск дістала
- А я в науковий зал Ленінської бібліотеки пропуск дістала. Уявляєш, який там контингент? Академіки, доктори, філософи ...
- Будеш дивитися, як вони читають?
- Там ще курилка є.

Уривок з фільму «Москва сльозам не вірить» - радянського мелодраматичного художнього фільму, знятого режисером Володимиром Меньшова. На фото - знамениті сцени, зняті в третьому читальному залі РДБ. Фільм став лідером прокату 1980 року в СРСР (близько 90 млн глядачів). У 1981 році удостоєний премії «Оскар» як кращий фільм іноземною мовою. У 1985 році Рональд Рейган подивився його не менше восьми разів перед першою зустріччю з Михайлом Горбачовим, намагаючись осягнути «загадкову російську душу».

Відвідувачі оновленого читального залу № 3 зможуть користуватися Wi-Fi. Читачі зможуть підключати власні ноутбуки або інші пристрої до бібліотечної комп'ютерної провідної мережі, а 60 робочих місць в залі будуть обладнані стаціонарними комп'ютерами. У відреставрованих шафах залу на балюстраді планується розмістити бібліотеку підсобного фонду РДБ, її доповнять друковані каталоги Баварської бібліотеки, Бібліотеки Конгресу США і Британської національної бібліотеки.

Урочисте відкриття читального залу № 3 Російської державної бібліотеки відбудеться 30 січня 2018 року в 11:00 годині. І відразу після цього зал відкриє двері для всіх читачів РДБ.

Для преси необхідна акредитація.

Контакти прес-служби Російської державної бібліотеки:
[email protected], +7 (499) 557-0470, доб. 24-01, 24-11
+7 (495) 695-5790, доб. 24-01, 24-11

Уявляєш, який там контингент?
Будеш дивитися, як вони читають?