Червоні вітрила сірої дійсності

Вірили, що точно знаємо,
Життя не буде так гірка.
Проживемо в теплі, та з краю,
Длубаючись у ларька.

ДДТ «Кіоск»

У театрі «Русская песня» пройшов показ оновленої версії мюзиклу «Червоні вітрила». На завершення показу відбулося afterparty, присвячене 70-річного ювілею автора спектаклю, відомого композитора, народного артиста Росії Максима Дунаєвського. Привітати іменинника прийшли Дмитро Харатьян, Аркадій Укупник, Наталія Громушкіна, Нонна Гришаєва, Олексій Глизін і багато інших. ECLECTIC також відвідав захід, щоб сказати Максиму Ісаакович кілька теплих слів і заодно з'ясувати, чим же цікавий мюзикл «Червоні вітрила» сучасного глядача.

У залі не залишилося практично жодного вільного крісла. Мабуть москвичі вирішили нарешті відірватися від телевізорів і провести п'ятничний вечір з користю. Не знаю, що глядачі хотіли побачити на сцені: красиву казку або чудову феєрію, але побачили вони сувору, жорстку реальність, в якій так легко впізнати себе.

«Наша постановка відрізняється від формули Гріна - вона наближена до сучасних реалій, - розповів Максим Дунаєвський. - Ассоль у Гріна - мрійниця, і ці її мрії порожні, вони нічим не наповнені, крім романтики. Автор шкодує свою героїню, йде їй назустріч, і її мрія збувається. Але такі бажання виконуються в однієї людини з мільярда, і виглядає це все трохи неправдоподібно. Крім того, Грін стверджує, що ми повинні цілеспрямовано мріяти, щоб в житті все склалося. Сьогодні людина дивиться на речі більш прагматично, тому ми, як сучасні автори, пішли при створенні мюзиклу по дещо іншим шляхом ».

Зі словами Максима Ісааковича складно не погодитися. Село, в якій жила Ассоль, як дві краплі води схожа на сотні маленьких містечок, розкиданих по нашій неосяжній країні. Практично в кожному такому містечку панує той же відчуття туги і безвиході, як і в тій місцевості, де народилася головна героїня «Червоних вітрил». Скільки юних дівчат в російських регіонах мріють, щоб за ними приїхав принц (хоч на коні, хоч на кораблі, хоч на старому «Опелі») і забрав їх у прекрасне далеко!

Ні, цей мюзикл не казка. Він є точним відображенням сьогоднішніх реалій. Бенкет під час чуми. Населення заливає російську тугу хмільним напоєм, і крізь дзвін кухлів чується композиція «Піна та вода», яка відкриває спектакль. Вибір у Ассоль невеликий: піти на маяк до переможених жінкам або танцювати в шинку у Меннерса-молодшого. Але ж десь зовсім поруч з нами знаходиться Анна або Алевтина, яким світить як максимум кар'єра продавщиці в місцевому супермаркеті або посаду куховарки в шкільній їдальні. «Божевільна!» - кричать Ассоль жителі села, дізнавшись, що вона чекає корабель з червоними вітрилами. І навіть її батько, Лонгрен, що не стримується і заявляє дочки, що її мрія нездійсненна. Але дівчина вперто не бажає відмовлятися від своїх прагнень. Одна, в оточенні людей, які втратили будь-яку надію і віру в краще життя, Ассоль є справжнім символом боротьби. Повірте, їй і в підметки не годяться пихаті голлівудські герої. Вона витримала багаторічний пресинг життєвих негараздів і майже що повну соціальну відірваність від оточуючих. Коли закінчився перший акт, мені в голову відразу ж прийшла думка, що епіграфом до даної статті однозначно повинні стати рядки з пісні ДДТ «Кіоск». Згодом, я зрозумів, що не помилився. У композиції Юрія Шевчука та мюзиклу «Червоні вітрила» є щось невловимо спільне. Цікаво, як прозвучав би «Кіоск» в постановці? ..

Сьогодні багато людей виявляються в положенні Ассоль. І для цього зовсім необов'язково, до речі, жити в глибинці. Досить мати погляди, відмінні від тих, що оточують, і ви тут же станете ізгоєм. Озирніться навколо. Загалом, сподіваюся, ви зрозуміли, що все це я пишу до того, що мюзикл дійсно сильний, цікавий і актуальний. Після закінчення дійства, коли піднялася залізна завіса і на сцену вийшли актори разом з режисером-постановником, продюсером і іншими людьми, які брали участь у створенні вистави, ніхто не покинув зал. Глядачі хвилин десять невтомно аплодували команді і закидали її квітами. Таке буває далеко не завжди.

Тепло відгукнулися про постановку і почесні гості. «Офігєть. Те, що я побачив, мене дуже вразило. Я взагалі обожнюю творчість мого друга Максима Дунаєвського. Здорово! Яскраво, талановито, самобутньо, сучасно, як будь-яка класика. І головне, що це наше, рідне, вітчизняне, російське », сказав після перегляду актор Дмитро Харатьян.

«Я в дикому захваті», - відгукнулася Наталя Громушкіна. - «Змусити мене, наприклад, кричати« Браво! »- ось так, за власним бажанням, ні з того, ні з сього, а саме тому, що це порив душі - це дорогого коштує. Артисти працюють чудово, вище всяких похвал. Ну, природно, чудова музика Дунаєвського. Всі пісні - суцільні хіти ».

Наостанок хочу зауважити, що на окрему увагу заслуговує дитяча частина театральної трупи. Маленькі актори грали на одному рівні зі своїми старшими колегами і ні в чому їм не поступалися. Хотів виділити дівчинку і хлопчика, які відіграли маленьких Ассоль і Меннерса, але не буду. Хороші всі.

Після перегляду мюзиклу у вас є всі шанси вийти з залу новою людиною. Слідкуйте за оновленнями на афішах і не пропустіть черговий показ «Червоних вітрил» у себе в місті!

Текст: Дмитро Веселов
Фото: компанії «Русский мюзикл»

мітка музика , театр

Ще на цю тему

Вірили, що точно знаємо,   Життя не буде так гірка

Петро Айду за допомогою примітивних предметів, наприклад, насоса, створює звуки природи. Виявляється, машини, які служать людині, якимось чином придбали людські почуття, і стали музичними інструментами.

Спікери конференції поділяться з учасниками методиками і практичними рекомендаціями з найважливіших тем.

«ПОСТ» вже перекладено англійською та болгарською мовами і перекладається в даний час на кілька інших. Найближчим часом він стане доступний і слухачам в Болгарії, Польщі, Швеції, Данії, Фінляндії, Туреччини, Німеччини, Іспанії, Мексиці та інших країнах.

Цікаво, як прозвучав би «Кіоск» в постановці?