NEWSru.com :: В Алтайському держуніверситеті запатентували технологію плетіння постолів

Факультет мистецтв Алтайського державного університету отримав перші в своїй історії патенти на промислові зразки ляльки-оберега "Полинка", настільну плетену ляльку "Бережея" і сувенірні подарункові постоли. Зразки виконані з природних матеріалів з різними текстурами і колористичним рішенням, передає агентство FlashSiberia .

Робота над проектом почалася ще два роки тому в рамках дослідження "Інноваційна технологія плетіння з рогози як основа відродження народного мистецтва". Тільки зараз співробітникам факультету ужалось отримати підтвердження наукової спроможності цієї ідеї.

"Новизна нашого виготовлення в тому, що ми при виготовленні виробів додаємо різні види алтайських лікувальних трав: полин, пижмо, деревій і багато інших. При правильному зберіганні та заготівлі вони довго зберігають свій природний колір і запах", - наводить слова співробітника університету Лариси Шокровой прес-служба АлтГУ.

На факультеті відзначили, що за допомогою такого плетіння вони намагаються зберігати історико-культурну спадщину і слов'янські обережні традиції. За власною ініціативою інноваційну технологію плетіння освоїли студенти напрямків "Декоративно-прикладне мистецтво", "Культурологія" і "Дизайн". Оригінальна техніка використовується в навчальному процесі при виконанні курсових, дипломних і науково-дослідних робіт.

"Патентування промислових зразків на вироби" Бережея "," Полинка "," Сувенірні постоли "виконано для впровадження у виробництво результатів науково-дослідної роботи АлтГУ в області збереження етнокультурної спадщини Алтайського краю", - додали в вузі.

В даний час керівництво університету розробляє і інші охоронні документи, що підтверджують авторське право на результати інтелектуальної діяльності.