морква алтайська ласунка: опис, характеристика сорту, відгуки садівників

1. Характеристика сорту і його гідності
  2. Опис: Алтайська ласунка
  3. Сорт Алтайська ласунка: відгуки садівників
  4. Порівняння сортів моркви: відео

Навіть на маленькому городній ділянці у садівника обов'язково знайдеться місце під   посадку моркви Навіть на маленькому городній ділянці у садівника обов'язково знайдеться місце під посадку моркви . Цей смачний і корисний овоч продовжує залишатися стабільно популярним. Багато овочівники воліють для посадки вже неодноразово перевірені часом сорти цієї культури. Але іноді варто спробувати і щось інше, щоб дещо урізноманітнити свій урожай новим смаком. Непоганими характеристиками і невибагливістю в вирощуванні, судячи з опису сорту, відрізняється морква Алтайська ласунка. Це підтверджується і відгуками городників, які вже вирощували її на своїй ділянці.

Характеристика сорту і його гідності

Алтайська ласунка - сорт вітчизняної селекції. Відноситься до середньостиглих, терміни дозрівання від сходів до настання технічної зрілості становлять в середньому від 90 до 110 днів. Спочатку був виведений для обробітку в непростих сибірських умовах, зараз районирован і для інших регіонів країни. Є досить невибагливим у вирощуванні. Навіть при відсутності належного догляду за рослинами дає непоганий урожай. Відрізняється підвищеним вмістом цукрів та каротину. До переваг сорту відносять:

• відмінний ніжний смак коренеплодів;
  • прекрасні зовнішні характеристики;
  • хорошу лежкість плодів без втрати товарного вигляду, аж до наступного врожаю;

Насіння моркви Алтайська ласунка

• збереження відмінних смакових якостей і при тривалому зберіганні;
  • здатність рости навіть в екстремальних умовах.

Увага! Для прискорення проростання насіння і підвищення завязиваемості плодів рекомендується застосовувати спеціально розроблені для цього стимулятори росту.

Опис: Алтайська ласунка

Надземна частина рослини напіврозкидистий з довгими зеленими листками. Коренеплоди середніх розмірів, до 20 см в довжину, з масою від 100 до 200 г. Колір яскравий червоно-помаранчевий. Форма коренеплоду подовжено-конічна, кінчик злегка закруглений. М'якоть яскраво-помаранчева. Відноситься до солодких сортів. Смак моркви дуже ніжний і солодкуватий через високий вміст в коренеплодах цукрів і каротину.

Морквина Алтайська ласунка дуже хороша для використання в сирому вигляді. Але сорт відмінно підійде і для зберігання на зиму, поточної переробки, консервування, приготування соків, заморожування. Можна використовувати цю моркву і в неповній зрілості при річній прибирання для приготування різних страв, а також для вживання в їжу свіжої.

Порада. Краще не перетримувати морква в землі, а прибирати її з грядок відповідно до термінів дозрівання сорту. Затримка в збиранні врожаю вже дозрілої моркви часто призводить до втрати коренеплодом поживних елементів і погіршення його смакових якостей.

Сорт Алтайська ласунка: відгуки садівників

Більшість садівників з тих, що спробували вирощувати моркву Алтайська ласунка на своїй ділянці, відгукуються про цей сорт позитивно. Овочівники, яким сподобався сорт, виділяють три основних його гідності:

Овочівники, яким сподобався сорт, виділяють три основних його гідності:

Коренеплоди Алтайській ласуни

• великий розмір і відмінний смак коренеплодів;
  • довгий термін зберігання моркви без втрати її якості і смаку;
  • прекрасна врожайність навіть при нерегулярному догляді.

Всі ці три плюса зазвичай мають для садівника велике значення. Але багатьох приваблює можливість отримати непоганий урожай моркви без якогось особливого догляду за культурою. Особливо важливо це тим, хто вирощує овочі на дачній ділянці, а проживає зовсім в іншому місці, просто не маючи фізичної можливості приділяти своїм посадкам багато часу.

Існує кілька городників, кому сорт Алтайська ласунка НЕ ​​сподобався. У них ця морква виросла менше заявлених розмірів, хоча вони й визнають, що винні в цьому самі, так як допустили деякі помилки при вирощуванні культури.

В цілому ж, можна сказати, що морква Алтайська ласунка - непоганий вибір для тих садівників, хто хоче виростити багатий урожай, тільки не має можливості щодня приділяти час догляду за культурою. Але особливо цей смачний солодкий сорт підійде тим, хто віддає перевагу вживати моркву відразу з грядки в сирому вигляді.

Порівняння сортів моркви: відео

Морква Алтайська ласунка: фото