Дні культури Алтайського краю стартували в Москві

1. Дні культури Алтайського краю стартували в Москві

16 жовтня 16 жовтня   Дні культури Алтайського краю стартували в Москві   Дні культури Алтайського краю в Москві пройдуть з 16 по 19 жовтня

Дні культури Алтайського краю стартували в Москві

Дні культури Алтайського краю в Москві пройдуть з 16 по 19 жовтня. Протягом декількох днів мешканці та гості столиці зможуть познайомитися з видавничими проектами регіону, професійним театральним мистецтвом, дізнатися про відомих уродженців Алтайського краю.

Першим заходом програми стане презентація крайових журналів - «Культура Алтайського краю» та «Алтай», а також спеціального випуску журналу «Роман-газета», присвяченого 80-річчю Алтайського краю. Презентація пройде на одній з престижних літературних майданчиків країни - в Центральному Будинку літераторів.

Довідка: Журнал «Алтай» почали видавати в 1947 році, спочатку цей альманах виходив один раз на рік, з 1962 року випуск став щоквартальним. У 1991 році «Алтай» отримав статус літературно-художнього, публіцистичного та краєзнавчого журналу. У 1995 році журнал «Алтай» набув сучасного вигляду. Його білу обкладинку прикрасило зображення виробу коливанських каменерізів XVIII століття - знаменитої «Цариці ваз», що зберігається в Ермітажі. Сьогодні журнал «Алтай» - авторитетна літературна майданчик не тільки для авторів Алтайського краю, а й інших регіонів Росії.

Культурно-просвітницький журнал «Культура Алтайського краю» видається з 2011 року. Він став першим регіональним галузевим виданням, яке висвітлює значущі події культури, розповідає про цікавих людей, явища в галузі. На сторінках журналу читач зустрічається з земляками, що створюють культурне середовище краю, і з людьми, імена яких відомі усьому культурному Росії.

Спеціальний випуск журналу «Роман-газета» присвячений 80-річчю Алтайського краю. Презентація спецвипуску відбулася влітку цього року в рамках Всеросійського фестивалю «Шукшинские дні на Алтаї». У спецвипуск видання увійшли твори як відомих алтайських авторів XIX-XX століть, так і сучасних молодих літераторів. Зокрема, в хронологічному порядку представлені твори талановитих авторів, уродженців Алтайського краю Георгія Гребенщикова, В'ячеслава Шишкова, Василя Шукшина, Євгенія Гущина, Георгія Єгорова, Анатолія Соболєва, Леоніда Мерзликина, Володимира Башунова, Івана Жданова, а також Олександра Пєшкова, Павла Пономарьова, Галини Батюк. На обкладинці спеціального випуску «Роман-газети» розміщені ілюстрації пейзажів алтайського художника Федора Торхова, а на звороті - графіка молодого художника Івана Бикова.

У заході візьме участь Губернатор Алтайського краю Олександр Карлін , Відомі російські письменники: ректор Літінстітута, прозаїк, член Спілки письменників Росії Олексій Варламов, головний редактор журналу «Роман-газета», письменник Юрій Козлов, поет, перший секретар правління Спілки письменників Росії Геннадій Іванов, поет, перекладач, член Спілки письменників Росії Надія Кондакова, поет, прозаїк, перекладач, культуролог, член Спілки письменників Росії Марина Кудімова, критик, прозаїк, член Спілки письменників Росії Володимир Куніцин та інші.

Від алтайської делегації на презентації виступлять головний редактор Лариса Вігандт, секретар письменницької організації Алтайського краю Анатолій Кирилін. Свою поетичну творчість гостям представлять Валерій Котеленець, Дмитро Мухачев і Іван Жданов.

Учасників і гостей презентації чекає музичний подарунок від лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, артиста «Москонцерту» і нашого земляка Олександра Гладкова.

Алтайська крайова бібліотека імені В'ячеслава Шишкова представить в Центральному Будинку літераторів виставку «З історії журналів Алтайського краю». Публіка зможе познайомитися з яскравою, багатою ретроспективної історією журналу «Алтай», якому в цьому році виповнилося 70 років, і журналу «Культура Алтайського краю», що видається з 2011 року. Також увазі громадськості буде представлений журнал «Роман-газета», який радує читачів ось уже 90 років і за цей час публікував твори багатьох алтайських письменників, а влітку поточного року випустив тематичний номер, присвячений Алтайському краю .

джерело: http://www.altairegion22.ru