Національна бібліотека Білорусі - сучасний алмаз знань

З 4 по 6 жовтня 2016 року в Національній бібліотеці Білорусі відбувся IV Міжнародний конгрес «Бібліотека як феномен культури» З 4 по 6 жовтня 2016 року в Національній бібліотеці Білорусі відбувся IV Міжнародний конгрес «Бібліотека як феномен культури». Тема 2016 року: «Інформаційні ресурси бібліотек в освітній, науковій та соціокультурному середовищі».

В рамках Конгресу пройшла XVI Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент бібліотек вищих навчальних закладів». Тема конференції: «Територія великих справ: тренди в розвитку сучасної бібліотеки університету (до 95-річчя Фундаментальною бібліотеки БГУ)».

Ви коли-небудь були в Національній бібліотеці Білорусі? Це приголомшливе місце! Вона виконана у формі алмазу. Висота цього красивого будинку становить 74 м. Бібліотека має 23 поверхи, останній з яких - оглядовий майданчик. Для пересування по поверхах використовується ліфт. За 45 з він піднімається на самий верхній поверх. Над проектом бібліотеки працювали архітектори М. К. Виноградов і В.В.. Крамаренко.

Сучасний «алмаз» розрахований на 14 млн примірників різноманітних документів. На даний момент в бібліотеці зберігається близько 10 млн книг.

Національна бібліотека має читальні зали, більшість з яких комп'ютеризовано. Користування Інтернетом є безкоштовним. Також є дитяча кімната. Там дорослі можуть залишити своїх дітей (у віці 3-10 років), поки будуть працювати в одному з читальних залів.

Мабуть, варто звернути увагу на незвичайну доставку книг з використанням німецького обладнання! Замовлення потрібних документів можна здійснити за допомогою комп'ютера. Вони надходять з архівів в відділ доставки (це займає не більше 20 хвилин). Саме там читач може забрати своє замовлення. Треба відзначити, що книги на будинок не видаються. Отриманий матеріал читач має право вивчати виключно в приміщенні бібліотеки.

Бібліотеці подаровані кілька картин художників, розміщені на різних поверхах. Також прикрасою бібліотеки є 2 штучних фонтану на першому поверсі будівлі.

Незважаючи на велику чисельність наявних книг, для зручності створюється електро Незважаючи на велику чисельність наявних книг, для зручності створюється електро   нна бібліотека нна бібліотека.

Хочете стати читачем бібліотеки? Вартість реєстрації складає 3,61 коп (36.100 бел руб). Вона здійснюється строком на 5 років. Після закінчення цього часу читач має право продовжити термін користування бібліотекою ще на 5 років. Для реєстрації необхідно мати при собі паспорт. Читачем бібліотеки може стати будь-яка людина (вік від 14 років). Після реєстрації читачеві видається електронна карта з особистим номером і фотографією.

Бібліотека розташована на пр. Незалежності, 116. Ви можете з легкістю дістатися до неї на метро (ст. М. Схід).

Національна бібліотека Білорусі -сучасний алмаз знань і візитна картка країни. Бібліотека прийме будь-яких читачів, не залежно від національності та громадянства.

Ви коли-небудь були в Національній бібліотеці Білорусі?
Хочете стати читачем бібліотеки?