5-каратний червоний діамант на виставці в музеї Лос-Анджелеса

У музеї Лос-Анджелеса до 1 лютого виставлений 5-каратний криваво-червоний діамант смарагдового огранювання. Як повідомляють Rapaport News з посиланням на Xinhua News Agency, в 2007 році цей камінь, вкрадений раніше німецькими нацистами, придбав Douglas Kazanjian, глава ювелірної компанії в Беверлі Хіллс.

Червоні алмази надзвичайно рідко зустрічаються в природі. Тим вище цінність такого великого каменя. Наприклад, на виставці Салон витончених мистецтв в Москві в червні 2008 року був представлений 1-каратний червоний діамант за $ 2,5 млн. ( Детальніше ). До слова сказати, Kazanjian відмовляється називати ціну, по якій купив цей діамант у одного клієнта на Далекому Сході в 2007 році.

Вихідний алмаз вагою в 35 карат був здобутий в ПАР в 1920-х роках і куплений брокером за ціною близько 40 доларів США за карат, і пізніше був огранований в Амстердамі. Пізніше він зберігався в в голландському місті Арнхема, де його знайшли німецькі війська в 1944 році. Пізніше його виявили в соляній шахті неподалік від притулку фашистів в Баварії.