Куди піти в театр в Алмати театральний фестиваль «Одкровення»

1. Програма фестивалю (казахстанська програма)
  2. 2 лютого
  3. 3 лютого
  4. 4 лютого
  5. Гостьова програма
  6. 6, 7 лютого
  7. 9 лютого
  8. 11 лютого
  9. 12, 13 лютого
  10. 14, 15 лютого
  11. Дитяча програма
  12. 8 лютого
  13. 9 лютого
  14. 10 лютого
  15. 11 лютого

"Театр - це новий секс!" - говорив винос на квітневій обкладинці журналу Interview Russia 2016 року. У Москві театральна революція триває останні кілька років. Нові постановки обговорюють активніше, ніж прем'єри кіно, а на деякі і зовсім не дістати квитки. Алматинская театральне життя не так насичена - крім одного разу на рік. 1 лютого стартує V ювілейний міжнародний фестиваль виконавських мистецтв "Одкровення" - єдиний міжнародний фестиваль в Казахстані, що займається розвитком сучасного театру, а також підтримкою незалежних театрів і театральних проектів в країні.

У цьому році фестиваль вперше отримав тематику - "Подивися своєму страху в очі". У казахстанської програмі будуть представлені 12 вистав, їх приїдуть оглядати понад 20 театральних експертів. Ще одне масштабне новвоведение - дитячий шоукейс Baby Theatre Program для глядачів від 0 до 10 років. "Всі спектаклі в рамках програми створені театральними фахівцями і призначені для певного вікового цензу дітей. Кожен спектакль враховує специфіку сприйняття світу дитиною в тому чи іншому віці", - розповідає засновник фестивалю Ольга Султанова. Тому кожна з постановок розрахована на певний вік - від про до 3 років, від 2 до 5, від 3 до 7. В освітній програмі, в рамках лабораторій, будуть створені і показані кілька міжнародних колаборацій - спільно з фестивалем сучасного мистецтва ArtBatFest, ансамблем сучасної музики EEGERU, артистами різних театрів, урбаністи і політологами міста.

Для тих, хто не зможе дозволити собі відвідати всі спектаклі програми, театральний критик Ольга Малишева вибрала п'ятірку ключових: "Зверніть увагу на спектаклі, які ще не показували публіці в Алмати. Наприклад," Карагоз ". Німецького театр влітку презентував постановку в Астані, а за осінь команда об'їхала з гастролями п'ять європейських столиць, але в Алмати прем'єри не було досі. Це пластичний рідинг - спектакль чуттєвий, насичений текстом, вкрай красивий візуально.

"Євгеній Онєгін" столичного театру імені Горького - найгучніша прем'єра сезону в Астані. Над виставою працював один з найбільш затребуваних молодих режисерів Москви - Юрій Квятковський, творець суперхітовой хіп-хоп-опери "Копи у вогні".

У міжнародній програмі мій фаворит - "Північ" Тильмана Хекера. Це режисер з Берліна, соратник Роберта Вілсона, ім'я якого саме по собі вже синонім прогресивного театру. У минулому році Тільман на "Одкровенні" проводив воркшоп по роботі зі світлом і звуком в театрі, і я, отсматрівая привезені їм відео, плакала від захоплення його роботою.

"The Маруся" з Костроми, де піарщиця школи сучасного танцю Маруся Сокольникова сповідається перед публікою - це спектакль, про який навесні говорили буквально з кожного праски. Британський "Тестостерон" - теж must see. Причому по відчуттю в залі буде не менш цікаво, ніж на сцені: спектакль веде трансгендерних актор Кіт Редстоун ", - радить критик.

Програма фестивалю (казахстанська програма)

1 лютого

Театр "Жас Сахна", "Звірячі історії" (за п'єсою Д. Нігро) 18:00

Арт-притулок Bunker, "Мрія" (за п'єсою Я.Пуліновіч) 20:30

2 лютого

Державний театр ляльок "Ана журегi" (Мамине серце) 11:00

Театр Азамата Сатибалди 28 theatre, "Войцек" (за п'єсою Г.Бюхнера) 16:00

Театр "ARTіШОК", "Дон Кіхот" (за п'єсою М. Де Сервантеса), закрита репетиція 19:00

3 лютого

Незалежний театр "СВІЙ", "Верна" (за мотивами оповідання Д.Фіннея) 12:00

Проект Маріанни Покровської "Мій маленький Оскар" (за п'єсою Е.-Е. Шмітт) 15:00

ГАРТД ім. М. Горького, "Євгеній Онєгін" (за романом О. С. Пушкіна) 18:00

Незалежна театральна трупа Laboratory # 316, BOQ (за п'єсою Ф. Дюрренматта) 22:00

4 лютого

Лабораторія StarDrama, "86" (про події 1986 року в Алмати) 16:00

Deutsches Theater Kasachstan, "Карагоз" (за п'єсою М. Ауезова) 17:30

Театр "Бата", "ЕРТОСТІК GROOVE" (за мотивами древнього епосу "Ер-тостика") 20:00

Гостьова програма

5 лютого

Незалежний театральний проект LES PLATONNES LA BANQUETTE (Франція) 19:00

6, 7 лютого

Компанія "Діалог Данс", The_Marusya (постановка Олександр Андріяшкін) (р Кострома, Росія) 19:00

9 лютого

Lithuanian National Drama Theatre, Green Meadow (м Вільнюс, Литва) 19:00

11 лютого

Театр "Ильхом", "Аеропорт" (м Ташкент, Узбекистан) 19:00

12, 13 лютого

Rhum and Clay Company, Testosterone (м Едінбург, Великобританія) 19:00

14, 15 лютого

Режисерський проект Тілмана Хекера, Midnight (м Берлін, Німеччина) 19:00

Дитяча програма

7 лютого

"Бебі-середовище. Ліс" 0 + (від 0 до 3 років) 11:00, 14:00, 16:00

8 лютого

"Пригоди Пензлик" 1+ (від 1 до 3 років) 11:00, 13:00, 16:00

9 лютого

"Все підряд" 2+ (від 2 до 5 років) 10:00, 12:00, 16:00

10 лютого

"Казки з Маміної сумки" 3+ (від 3 до 7 років) 10:00, 12:00

"Сніговий вітер. Зворушливий спектакль" 0 + (від 0 до 3 років) 15:00, 17:00

11 лютого

"Музика кроків" 5 + (від 5 до 10 років) 11:00

Місце проведення дитячих вистав - театральний простір «Трансформа».

Всі квитки можна придбати на сайті "Тікетон". Ціна - від 1100 тенге