Депутати Мажилісу відвідали альма-матер Назарбаєва

Депутати Мажилісу Парламенту РК розповіли про п'ять соціальних ініціативах Глави держави

У Карагандинському державному індустріальному університеті, який є Альма-матер Першого Президента Республіки Казахстан, 30 березня відбулася зустріч депутатів Мажилісу Парламенту РК зі студентами, магістрантами, молодими вченими та викладачами. Головна мета візиту високих гостей - роз'яснення механізмів реалізації п'яти соціальних ініціатив Глави держави, передає Zakon.kz з посиланням на прес-службу КГІУ.

Гостями КГІУ в цей день стали Бейбут Баймагамбетовіч Мамраев - депутат Мажилісу Парламенту РК, секретар Комітету з соціально-культурному розвитку, керівник Ради з економічної політики фракції партії «Нұр Отан»; Карібай Іманжанули Мусирман - депутат Мажилісу Парламенту РК, член Комітету з соціально-культурному розвитку; Василь Іванович Олійник - депутат Мажилісу Парламенту РК, член Комітету з законодавством і судово-правової реформи.

Гостями КГІУ в цей день стали Бейбут Баймагамбетовіч Мамраев - депутат Мажилісу Парламенту РК, секретар Комітету з соціально-культурному розвитку, керівник Ради з економічної політики фракції партії «Нұр Отан»;  Карібай Іманжанули Мусирман - депутат Мажилісу Парламенту РК, член Комітету з соціально-культурному розвитку;  Василь Іванович Олійник - депутат Мажилісу Парламенту РК, член Комітету з законодавством і судово-правової реформи

Для гостей була організована екскурсія по університету, під час якої відбулася демонстрація високотехнологічних лабораторій з унікальним обладнанням. Також депутати Мажилісу Парламенту РК відвідали музей КГІУ з багаторічною історією і недавно відкритий офіс «Рухані жаңғиру», після чого за круглим столом пройшло спілкування зі студентами та викладачами вузу.

Ректор КГІУ Бахит Ахатович Жаутіков зазначив, що університет в нинішньому році відзначить 55-річний ювілей. Сьогодні це провідний технічний вуз Казахстану в галузі металургії. За роки незалежності в КГІУ отримали інженерну освіту більш 25000 фахівців. В умовах сучасної економічної ситуації п'ять соціальних ініціатив, озвучені Главою держави 5 березня нинішнього року, вселяють великий оптимізм і віру в майбутнє і свідчать про глибоку занепокоєність долею казахстанців. Всі ініціативи стосуються важливих аспектів життя кожного громадянина країни та спрямовані на подальше поліпшення добробуту народу. У світлі озвучених соціальних ініціатив сьогодні всім треба бути готовими до швидких змін, безпосередньо пов'язаними з новими професіями, електронним промисловим обладнанням, екологічними виробничими процесами і до інших нових явищ. В цьому плані КГІУ, як провідний університет, що забезпечує випереджальну підготовку нового покоління фахівців інженерно-технічного профілю гірничо-металургійної галузі Республіки Казахстан, зберігає і зміцнює свою роль.

Б. А. Жаутіков докладно розповів про проведену роботу щодо поліпшення якості вищої освіти. В університеті створена розширена базова майданчик для створення цифрового навчального виробництва і реалізації елементів Індустрії 4.0 в навчальному процесі. В рамках проекту дуального освіти на провідних підприємствах міста створені філії випускаючих кафедр, встановлюються і розширюються творчі та ділові відносини з багатьма передовими вузами і науково-освітніми центрами країн ближнього і далекого зарубіжжя, активно реалізується програма академічної мобільності. Планомірна робота в усіх напрямках йде в КГІУ згідно «Стратегії розвитку університету на 2017-2021 роки», яка була розроблена колегіально і презентована соратникам Глави держави, ветеранам вузу і представників громадськості в березні 2017 року. Професорсько-викладацький склад добре розуміє, що сьогодні затребуваний не просто фахівець, а ефективний фахівець, який добре знає економіку, світову кон'юнктуру, що не пасующій перед небезпеками і труднощами ринку. Тому у вузі створені максимально сприятливі умови для всебічного розвитку студентської молоді - це стосується і занять, і активної позанавчальної діяльності. Закуплено нове лабораторне обладнання, в навчальних корпусах проведено поточні ремонти, упорядкована прилегла територія. Студенти з інших міст в повному обсязі забезпечені гуртожитками, в яких створені всі умови для комфортного проживання. Велика увага приділяється культурно-дозвіллєвої роботи. Університет активно підтримує соціальні ініціативи Президента РК Н. А. Назарбаєва, реалізація яких дає молоді в повній мірі відчути підтримку і турботу держави.

Гості в своїх виступах відзначили хорошу оснащеність лабораторій КГІУ і високий рівень підготовки фахівців університету, після чого детально і доступно роз'яснили механізми реалізації п'яти соціальних ініціатив Глави держави і відповіли на запитання студентів, що стосуються перспектив переходу казахського алфавіту на латинський шрифт, роботи в країні проектних офісів « Рухані жаңғиру », збільшення кількості грантів, працевлаштування молоді та багато чого іншого.

Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!