Знову в школу"! Відкриття 20-го сезону

Новий 20-й сезон в театрі «Школа сучасної п'єси» відкриється 26 серпня виставою «Чайка. Справжня оперетка ». У свій ювілейний сезон театр має намір дивувати, вражати, провокувати і навіть шокувати ... Новий 20-й сезон в театрі «Школа сучасної п'єси» відкриється 26 серпня виставою «Чайка

Знову в школу"! Відкриття 20-го сезону

27 серпня в останній раз буде показаний спектакль «Прийшов чоловік до жінки». Саме з нього 27 березня 1989 року почалася творче життя «Школи сучасної п'єси». Зігравши спектакль в 500-й раз за участю Альберта Філозова, театр розлучається з версією 1989 року, прощається з персонажами, створеними Альбертом Філозова і Іриною Алфьорової, але аж ніяк не розриває зв'язок з самою п'єсою.

У жовтні відбудеться прем'єра рімейку «Прийшов чоловік до жінки», який Йосип Райхельгауз вже репетирує з новими артистами - Віктором Вержбицьким і Амалією Мордвінової. «Кінематографічні» декорації, вражаючий масштаб, абсолютно нове режисерське рішення. Чергова версія п'єси Злотникова - це спектакль XXI століття, динамічний, технологічний і оригінальний.

У новому сезоні театр здивує глядача незвичайними для «Школи сучасної п'єси» форматами, пов'язаними з іменами двох відомих режисерів - Андрія Жолдака і Івана Вирипаєва.

Перша прем'єра сезону (з 23 по 26 вересня) - «Москва. Психо », спектакль Андрія Жолдака, створений на основі давньогрецького міфу про Медею і численних інтерпретацій цього сюжету від Евріпіда до Ануя. У головній ролі - Олена Коренєва.

У виставі задіяно кілька акторських складів, кожен з яких відіграє свою, несхожу на інші версію. Жолдак позначив жанр вистави як «драйв-вечірка», характеризуючи скажений ритм і типовий для цього режисера шокуючий енергетичний вал, які буквально обрушуються на глядача.

Іван Вирипаєв випустить на сцені «Школи сучасної п'єси» свій новий спектакль, поки що носить робочу назву «Візерунок». Сам Вирипаєв говорить про нього так: «Це спектакль про« порожнечі »і спонтанно виникає в цій« порожнечі »слові. Це незнайомі казахські слова великого поета Абая Кунанбаева, які будуть вимовляти польська актриса Кароліна Грушка і московські актори Олексій Філімонов і Ольга Смирнова. Творці вистави сподіваються, що в спектаклі буде багато гумору і спецефектів ».

Прем'єра - в листопаді 2008 року. Спектакль - копродукція Руху KISLOROD, театру «Школа сучасної п'єси», Громадської Фонду "Алем Арт" (Казахстан) за підтримки АТ «БТА Банк» (Казахстан).

Навесні глядачів чекає ще одна прем'єра - «Русское горі», оригінальна інтерпретація класичної комедії Грибоєдова «Лихо з розуму». Цією виставою «Школа сучасної п'єси» продовжить напрямок, заданий легендарним «А чой-то ти у фраку» і «Чайкою. Справжньою опереткою »: зухвала і іронічна адаптація шедеврів російської класики за допомогою віршів і музики.

Авторами першої в історії російської культури музичної версії «Лиха з розуму» є драматург Вадим Жук і композитор Сергій Нікітін. Режисер-постановник - Йосип Райхельгауз.

Євген Гришковець спеціально на замовлення театру написав нову п'єсу, в якій сам має намір зіграти. Ставити спектакль буде Йосип Райхельгауз. Прем'єра намічена на кінець сезону.

Взимку 2009 року стартує міжнародний російсько-французький проект «Ромео і Джульєтта». Партнером «Школи сучасної п'єси» виступить Національний театр Ансі (Scene Nationalite Annecy).

В оригінальній постановці трагедії Шекспіра візьмуть участь російські та французькі актори, причому кожен учасник буде грати на рідній мові. Режисер-постановник - Йосип Райхельгауз. Репетиції проходитимуть на сценах обох театрів. Прем'єра пройде в кінці сезону в Scene Nationalite Annecy. Потім спектакль буде показаний в Москві.

Протягом року театр спільно з телеканалом «Культура» проведе кілька традиційних клубних днів: «СТИХиЯ», «Тетянин день», «Театральна байка», а також «День народження театру», яким «Школа» 27 березня 2009 року (день народження « школи сучасної п'єси »доводиться якраз на Міжнародний день театру) відзначить свій ювілей.

22 листопада піде Церемонія вручення премії Всеросійського драматургічного конкурсу "Дійові особи-2008»

У цей вечір будуть підведені підсумки Всеросійського драматургічного конкурсу "Дійові особи", який проходить вже шостий рік і відзначає найцікавіші п'єси, написані російською мовою. Відомі артисти прочитають уривки з п'єс-лауреатів конкурсу, на сцену піднімуться учасники конкурсу, члени журі.

І, звичайно, в травні «Школа сучасної п'єси» проведе свій щорічний фестиваль «І друзів скличу ...» пам'яті Булата Окуджави.

Читайте ще в розділі "Культура".