«Смуглянка» та «Темна ніч»: в яких парках можна буде заспівати військові пісні

У чотирьох парках Департаменту культури Москви 22 червня пройдуть концерти військових пісень. О 16:15 професійні хори одночасно почнуть виконувати пісні про Велику Вітчизняну війну.

Виступи в рамках акції «Парки співають» відбудуться в Бабушкінському парку, саду імені Баумана, парку «Червона Пресня», а також в садибі Воронцове. Хористи під акомпанемент або а капела виконають популярні композиції, присвячені війні. Серед них «Журавлі», «22 червня рівно о 4 годині», «Пілоти» з фільму «Небесний тихохід», «Тут птахи не співають» з кінострічки «Білоруський вокзал».

Відвідувачів парків запрошують приєднатися до артистів. «Народний» хор разом з професіоналами виконає шість пісень з концертної програми: «День Перемоги», «Катюша», Темна ніч »,« На безіменній висоті »,« Священна війна »і« Смуглянка ». Завершаться виступу о 18:00.

«Акція" Парки співають "- це своєрідні відкриті уроки хорового співу, під час яких кожен охочий може виконати популярні і улюблені в народі композиції. Вперше вона пройшла в минулого року , В День міста 10 вересня. Тоді в п'яти зонах відпочинку професійні і "народні" хори співали пісні, присвячені столиці: "Я крокую по Москві", "Краще місто землі", та інші. В цьому році ми вирішили приурочити акцію до трагічною, але знаковою датою 22 червня, початку Великої Вітчизняної війни », - пояснили в Мосгорпарке.

Виступи пройдуть на відкритих сценах парку. Збір гостей розпочнеться о 15:00. О 16:00 пам'ять загиблих вшанують хвилиною мовчання. О 16:05 переможці дитячого міського конкурсу «Моє Отечество» почнуть читати вірші про війну, а о 16:15 стартує сама акція.

В кожному парку виступатимуть по два професійних хору під керуванням диригентів. Кожен з них виконає по три-чотири композиції. Перед виконанням диригенти також розкажуть історію її створення. Так, слухачі дізнаються, що слова пісні «22 червня рівно о 4 годині» поет Борис Ковинєв склав відразу після початку війни, з 22 по 29 червня. Він написав вірші на музику популярного тоді вальсу Єжи Петерсбурскій «Синий платочек». У підсумку пісня миттєво здобула популярність по всій країні.

Після виступу професіоналів на сцену запросять гостей парку. Всі, хто побажає взяти участь в акції, отримають роздруковані тексти пісень. Диригенти проведуть з учасниками репетиції, після яких любителі і професіонали заспівають разом.

Ознайомитися з докладною програмою виступів професійних хорів в парках можна на порталі mos.ru в розділі «Афіша» .

У московських парках стає більше місць, де городяни можуть з користю і інтересом провести своє дозвілля. З'являються нові концертні майданчики, сцени для театральних виступів, кінотеатри під відкритим небом. Цього літа відвідувачі зон відпочинку зможуть послухати концерти військових оркестрів. Вони пройдуть в рамках програми «Військові оркестри в парках», яку підготувала дирекція Міжнародного військово-музичного фестивалю «Спаська вежа» за підтримки Міністерства оборони Росії і Уряду Москви. У ній беруть участь 12 зелених зон , Серед яких сад «Ермітаж», садиба Воронцово і парк «Зарядье». Останній концерт відбудеться в Олександрівському саду 18 серпня.

Крім того, в 33 парках в цьому році будуть відкриті майданчики для вуличних артистів - мімів, жонглерів, читців, співаків і музикантів. Уже розпочато прийом заявок від бажаючих ділитися свої творчістю з відвідувачами парків.