Володимир Путін відкрив пам'ятник Олександру III в Ялті

Поділитися в соціальних мережах: Поділитися в соціальних мережах:   Фото: ТАСС / Олексій Дружинін   Володимир Путін прибув на церемонію відкриття пам'ятника імператору Олександру III в Ялті 18 листопада

Фото: ТАСС / Олексій Дружинін

Володимир Путін прибув на церемонію відкриття пам'ятника імператору Олександру III в Ялті 18 листопада. Монумент встановили в парку Лівадійського палацу.

Скульптура стоїть на місці, де раніше був будинок Малого палацу. Там 1 листопада 1894 помер Олександр III. Палац був улюбленим місцем перебування імператора під час візитів до Лівадії. Будівля була зруйнована під час Великої Вітчизняної війни.

Пам'ятник складається з двох елементів: горизонтальної стели і скульптури сидячого імператора, що спирається на меч, повідомляє РІА Новини . Монумент встановлений на білий постамент з мармуру, там викарбувано напис: "Імператор всеросійський Олександр III", а також його знаменита фраза: "У Росії є тільки два союзника - її армія і флот".

Рельєфна композиція стели присвячена образам основних досягнень часу царювання імператора. Серед них - створення літака Можайського і гвинтівки Мосіна, а також розвиток нафтової індустрії і будівництво Транссибірської залізничної магістралі.

Монумент також прикрашають портрети знаменитих діячів культури і науки того часу: Достоєвського, Толстого, Чайковського, Менделєєва. Вінчає горизонтальну стелу двоголовий орел.

Поділитися в соціальних мережах: