NEWSru.com :: У Москві відкривається школа фотографії ім. Олександра Родченко

У Москві відкривається школа фотографії ім. Олександра Родченко

У Москві при музеї "Московський будинок фотографії" майбутньої восени відкриється школа фотографії та мультимедіа імені Олександра Родченко. Заняття почнуться вже в жовтні, повідомили в ММДФ. Ідея створення такої школи належала директору ММДФ Ользі Свибловой.

Основний курс навчання терміном два роки розрахований на людей, що мають як мінімум середню освіту. Лекції та семінари проводитимуть найбільші вітчизняні фахівці в області фотографії і сучасного мистецтва.

Теоретичні знання студенти будуть отримувати в лекційних та комп'ютерних класах і студіях, а застосовувати їх на практиці - у фотостудії і відеомонтажна, повідомляє РІА Новини" . Передбачено, що студенти під керівництвом майстра будуть робити творчі завдання, для перегляду яких в Школі відведено спеціальний експозиційний зал.

"Мета школи - дати студентам базові знання в області класичної фотографії та відео, а також комп'ютерної графіки", - пояснили в прес-службі ММДФ.

Планується, що випускники школи будуть реалізовувати отримані знання в області репортажної фотографії, фотографії моди, в відеоарті, тривимірній графіці. Залежно від обраної спеціальності, вони зможуть стати фоторедакторами або зайнятися реставрацією, організацією виставок, здійснювати музейну роботу.

Нагадаємо, в листопаді минулого року в московському "Манежі" пройшла найбільша виставка робіт Олександра Родченко .

Олександр Михайлович Родченко (1891-1956) - один з кращих російських фотографів-експериментаторів середини ХХ століття, котра поклала основу багатьох напрямків у фотомистецтві. Його називають "першим піонером радянського фотоавангарду", вже за життя став класиком фотографії.

На сьогоднішній день Родченко - найпопулярніший російський фотограф, затребуваний на Заході, чиї шедеври з успіхом виставляються і закуповуються найбільшими світовими музеями. А за життя художнику довелося пережити гоніння, його позбавили можливості працювати, брати участь у виставках, виключили зі Спілки художників. Зберегти його спадщина вдалося завдяки зусиллям дружини і соратниці Варвари Степанової, дочки Варвари Родченко, її чоловіка Миколи Лаврентьєва і онука Олександра. Завдяки їм, роботи Родченко заново дізналися світ і країна.