Піотровський Михайло Борисович | Законодавчі Збори Санкт-Петербурга

(9.12.1944 р)

Народився 9 грудня 1944 року в Єревані в родині видатного вченого-археолога Б.Б. Піотровського, протягом багатьох років очолював Державний Ермітаж. Закінчив східний факультет Ленінградського державного університету (1967). Стажувався в Каїрському університеті.
Працював співробітником Ленінградського відділення Інституту сходознавства АН СРСР. З 1991 року - перший заступник директора, з 1992 року - директор Ермітажу.
Сфера наукових інтересів: давня та середньовічна історія Близького Сходу, мусульманське мистецтво і археологія.
Брав участь в археологічних експедиціях в Центральній Азії, на Кавказі, в Ємені.
Автор понад 250 наукових робіт, в тому числі книг: "Південна Аравія в раннє Середньовіччя". "Коранічні оповіді", "Іслам. Енциклопедичний словник".
Доктор історичних наук. Професор, завідувачем кафедри музейної справи та охорони пам'яток філософського факультету Санкт-Петербурзького державного університету.
Член-кореспондент РАН, дійсний член Академії гуманітарних наук, дійсний член Російської академії мистецтв, директор Державного Ермітажу, голова Союзу музеїв Росії, член Міжнародної Ради музеїв, член президії Російського Комітету ЮНЕСКО, лауреат премії Президента РФ в області літератури і мистецтва.
Заступник голови Ради з культури і мистецтва при Президентові Російської Федерації, Член президії Комітету з Державних премій при Президентові Російської Федерації, Президент Всесвітнього клубу петербуржців, Президент "Альянс Франсез" Санкт-Петербурга, Голова Опікунської ради Європейського університету в Санкт-Петербурзі, Головний редактор журналу "Християнський Схід", член Експертної комітету по виставках при Європейській раді, Президент Конгресу Петербурзької інтелігенції, в 2001 році обраний Голові ем Ради директорів ОРТ.
Нагороджений орденами "Знак Пошани" та "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеня, медаллю Пушкіна, орденом Королівського дому Оранських-Нассау (Нідерланди), орденом Почесного легіону ступеня "офіцер" (Франція), Командорським хрестом ордена "За заслуги перед Італійською Республікою" ступеня "великий офіцер", орденом Григорія Просвітителя (Вірменія) і орденом Святого Месропа Вірменської апостольської церкви, орденом Ярослава Мудрого (Україна), командорським хрестом ордена "За заслуги" (Польща), командорським знаком ордена Фінської Лева (Фінляндія), орденом Під ходить Сонця (Японія). Удостоєний командорській ступеня Королівського ордена Північної зірки (Швеція), премії імені Вудро Вільсона "За служіння суспільству" (США), Лауреат премії Президента РФ в області культури і мистецтва.
Іменем Б.Б. і М.Б. Піотровський в 1997 році названа мала планета Сонячної системи № 4869.
У 2011 році Постановою Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга від 25.05.11 № 301 удостоєний звання "Почесний громадянин Санкт-Петербурга".

(За даними сайту Санкт-Петербурзького державного університету - http://philosophy.spbu.ru/2831 ).