Бібліотека КазНУ ім. аль-Фарабі не має аналогів серед університетів Центральної Азії - ректор Г.Мутанов

14 Апреля 2013 11:17 188 14 Апреля 2013 11:17 188   АСТАНА

АСТАНА. 14 квітня. КАЗИНФОРМ - У КазНУ ім. аль-Фарабі відбулося свято «Науриз - початок нового року», який щорічно проводиться в кращих традиціях казахського народу.

Про це повідомила прес-служба вишу.

Початок свята ознаменувався презентацією нової наукової бібліотеки КазНУ - найбільшої серед бібліотек вищих навчальних закладів Центральної Азії. Відкрили її аким Алмати А.Есімов і ректор КазНУ Г.Мутанов.

«Для нас велика честь, що перший камінь в будівництво бібліотеки закладав Президент країни Нурсултан Назарбаєв. Наша бібліотека не має аналогів серед університетів Центрально-азіатського регіону. Її унікальний фонд становить понад два мільйони примірників книг. Цей храм книги розширить горизонти знань і надасть велику допомогу тим, хто займається освітньою та науковою діяльністю », - зазначив у вітальному слові керівник вузу.

До відкриття бібліотеки в університеті пройшла акція «Зробимо наукову бібліотеку КазНУ найкращою!». У ній взяли участь викладачі, студенти, випускники університету, дипломатичні представництва, організації та приватні компанії, які безоплатно передали до фонду бібліотеки понад 15 тисяч книг.

У святкуванні Науриза взяли участь глави дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Алмати, культурних центрів, керівництво акімату м.Алмати, ЗМІ, члени Рад ветеранів та аксакалів КазНУ, студентських організацій.

В знак зміцнення дружби між Казахстаном і країнами-партнерами, відбулася урочиста закладка «Саду світу» . Потім на площі перед ректоратом гостей, викладачів і студентів чекало грандіозне театралізоване дійство. Про ні також скуштували Науриз-коже і інші блюда казахської національної кухні, ознайомилися з колоритом оздоблення юрт.