Віталій Вальков: зі світу політики - в світ акварелі

Зі світу каламутній політики в світ прозорої акварелі перейшов на сьомому десятку життя Віталій Вальков. І дуже успішно: полотна колишнього політичного і державного діяча Республіки Тива, а нині - професійного художника експонуються сьогодні в Красноярському краї - в картинній галереї міста Минусинска - на персональній виставці, що відкрилася 8 листопада.

Виставка «Світ акварелі Віталія Валькова» присвячена майбутньому 65-річчю автора, яке він відзначить 1 січня 2013 року.

«В кінці життя - початок творчості, за яким я зголоднів», - так Віталій Вальков прокоментував «Центру Азії» зміна курсу після виходу в 2010 році на пенсію з посади голови Законодавчої палати Великого Хурал Республіки Тива і переїзду в Минусинськ.

Результат вражає: за два роки створено сто робіт в техніці акварелі, що дозволяє створювати ефект легкості, легкості, тонких колірних переходів. Поштовх до роботи саме акварельними фарбами, як розповів Віталій Вальков, дала зустріч з Валерієм Кудринская, однокласником по Красноярському художньому училищу імені В.І. Сурикова, в яке вони разом вступили в 1965 році.

Тільки Валерій Иннокентьевич після училища продовжував професійно творити, і сьогодні він Заслужений художник Російської Федерації, член-кореспондент Російської академії мистецтв, а Віталія Григоровича після повернення в Туву занесло на викладацьку роботу, потім - на комсомольську, партійну, державну Тільки Валерій Иннокентьевич після училища продовжував професійно творити, і сьогодні він Заслужений художник Російської Федерації, член-кореспондент Російської академії мистецтв, а Віталія Григоровича після повернення в Туву занесло на викладацьку роботу, потім - на комсомольську, партійну, державну. І так - на цілих сорок років.

«Політична кар'єра - і творчість пішло, прагматизм взяв верх, хоча протягом усіх цих років мріяв займатися тільки улюбленою справою - живописом, - розповідає Вальков. - Робив начерки, намагався щось час від часу малювати - графіка, етюди, але все було не те, адже живопису потрібно віддатися повністю.

Зустріч в 2008 році в Красноярську з однокласником Валерієм Кудринская, одним з кращих акварелістів Росії, відвідування його майстерні, виставок, його дружня підтримка стала поворотом у долі.

Повернувся до акварелі, з якої працював ще в студентські роки, і зрозумів, що це - саме моє. Перш вважав, що апофеоз живопису - великі роботи маслом, а сьогодні переглянув свої погляди: акварель - це складна техніка, в якій настрій, характер, багатство тонів треба побачити і передати відразу, тут вже нічого не можна виправити, переписавши поверх, як у роботах маслом ».

І муза повернулася до художника, вихід на пенсію став творчим злетом.

«Просто так без діла сидіти на пенсії не можна, це знищує особистість людини», - впевнений Вальков, який сьогодні - найактивніший «Просто так без діла сидіти на пенсії не можна, це знищує особистість людини», - впевнений Вальков, який сьогодні - найактивніший   учасник багатого культурного життя Минусинска: співає в хорі «Російська пісня», відвідує літературне об'єднання поетів і прозаїків «Зелена лампа» учасник багатого культурного життя Минусинска: співає в хорі «Російська пісня», відвідує літературне об'єднання поетів і прозаїків «Зелена лампа».

Але головне - живопис. В молодості Віталію Валькову доводилося брати участь в республіканських виставках разом з відомими тувинськими художниками Сергієм Ланза, Георгієм Суздальцевої, Тетяною Левертовской, Юрієм Курським, Сариг-оолом Саая, а ось персональна виставка - перша, в шістдесят чотири роки.

Світ акварелі Віталія Валькова представлений в минусинской галереї сорока сім'ю роботами: портрети, пейзажі, натюрморти. Серед особливо дорогих художнику - «Ще одна весна», портрет його бабусі Анастасії СУХАЧЕВА, який він писав по пам'яті.

До теми світлої старості аквареліст повертається і в картині «Золота парочка»: чоловіка і дружину, сусідів по Мінусинську, примітив на лавочці біля їхнього будинку і, натхненний зворушливою картиною, умовив попозувати. Зобразив і Минусинского художника Сергія Бондіна, точно передавши родзинку характеру свого колеги. Композитор-пісняр Леонід Алексєєнко, теслярських справ майстер Филимон - художнику цікаві люди всіляких професій, які вкладають в справу свою душу, і його кисть точно відображає неповторність кожного.

Про собое місце на вернісажі займають пейзажі Хакасії, півдня Красноярського краю і, звичайно, рідної Туви, виконані за ескізами та пам'яті: «Стародавні кургани», «Каа-Хем. Подтаежье »,« Тоджинському осінь »,« Оваа. Простір небесний ».

«Виставка нашого земляка стала значущою подією для культурного життя міста і, звичайно, для нас, його друзів, - ділиться своїми враженнями керівник тувинської земляцтва в Мінусинську Надія Верхотурова. - На презентації були присутні не тільки ветерани земляцтва, а й молодь - хлопці зі студентського ансамблю тувинських народних інструментів «Експромт-оол», які навчаються в Красноярському крайовому коледжі культури. Для всіх нас Віталій Григорович Вальков розкрився з зовсім іншого боку - яскравою, творчої. Ми думали, що знаємо його, а виявляється - ні ».

Виставка «Світ акварелі Віталія Валькова» буде представлена ​​в Мінусинської картинної галереї до 10 грудня 2012 року, в січні 2013 року перекочує в Шушенское, потім - в Абакан, з галереї якого, як розповів художник, вже надійшла пропозиція. Заплановано й творчі поїздки на пленер, в тому числі - по Туві.