Інтерв'ю актриси мюзиклів Наталії Бистрової

В гостях у "Правди.Ру" відома актриса мюзиклів і кіно, виконавиця головної ролі в бродвейському мюзиклі "Русалочка" Наталія Бистрова. Актриса і кореспондент "Правди.Ру" розмовляють про жанр мюзиклу в Росії, складнощі акторської професії, нелегкий шлях до слави і визнання і горезвісному піарі, який часто обертається проти артистів.

- Наталія, недавно дізналася, що в інтернеті проводилося голосування і вас визнали "Улюбленою акторкою мюзиклу". Як ви думаєте, сам жанр мюзиклу прижився в Росії, адже раніше до нього було неоднозначне ставлення?

- Те, що мюзикл прижився і став для глядачів улюбленим жанром, в цьому можна навіть не сумніватися. У Росії його дивляться з підвищеною увагою вже не один десяток років, але, на жаль, в цьому жанрі багато халтури. Швидко "зляпати", сяк-так пошили костюми з плюшу, заспівали під фонограму і давай возити "чосом" по всій країні. Глядач йде на уявлення, привезене з Москви, і швидко розчаровується, починає думати, що мюзикл це щось неякісне, нецікаве, а насправді вони просто не бачили гідних проектів.

Я пишаюся тим, що працюю зараз в мюзиклі "Русалочка", сьогоденні бродвейському проект, де співають лише наживо зі справжнім оркестром. Де потрібно не тільки володіти хорошим голосом, але і мати відмінні хореографічні дані і бути сильним драматичним актором.

Коли я приїжджаю в інші міста і країни і кажу, що я артистка в цьому мюзиклі, до мене починають ставитися по-іншому, тому що це бренд, гарант високої якості. Так що у хороших мюзиклів в Росії велике майбутнє.

- Чи означає участь в таких високопрофесійних проектах те, що тепер ви можете бути затверджені на ролі без кастингів? Адже те, що ви потрапили на головну роль в такому масштабному проекті, вже говорить багато про що.

- Коли я приїхала з Єкатеринбурга, будучи випускницею театрального інституту, і вперше потрапила на кастинг мюзиклу MAMMA MIA! - я не зрозуміла тоді всю серйозність ситуації. Це був найлегший і простий кастинг в моєму житті, не дивлячись на те, що там було близько 900 претенденток на роль. Напевно, всім знаком студентський авантюризм, коли нема чого втрачати. А зараз, досягнувши певного рівня, отримавши позитивні відгуки про мою роботу від критиків, відомих людей і простих глядачів - я постійно думаю про те, що повинна тримати марку, до того ж, до мене вже зовсім інші вимоги.

Але я готова, до того, що мені доведеться починати все спочатку. По-перше, театральна компанія "стейдж Ентертейнмент" - це не штатний театр, в якому актори сидять і чекають ролей: хто отримав - добре, а хто не отримав - той не виходить на сцену, але все одно отримує зарплату і не втрачає місце роботи . Тут закінчується мюзикл, всіх розпускають, а потім стартують кастинги до нового проекту і все починається з нуля.

Для артиста це, можливо, і не дуже добре тому, що у тебе немає стабільності і впевненості в завтрашньому дні. А з іншого боку, це допомагає постійно бути в хорошій формі і не дає розслабитися. Для іноземної постановочної команди, яка набирає артистів в новий проект, гучні імена та минулі заслуги нічого не значать, все починається з чистого аркуша.

Читайте також: Василь Ліванов: "Ехо одного тире"

- Костюми, в яких ви виступаєте, просто приголомшливі, яскраві, оригінальні. А що ви відчуваєте, коли в них наряджають?

- Для будь-якого артиста роль складається з деталей. Іноді співаєш пісню, і раптом знаходиш якусь тембральне забарвлення - і стає зрозуміло, який характер у персонажа.

Така ситуація була в мюзиклі "Звуки музики" - я ніяк не могла зрозуміти, що у мене за роль, що моя героїня собою являє. А до прем'єри залишалося зовсім небагато часу. Я одягла костюм: це був смішний наряд, тому що за сюжетом моя героїня - послушниця монастиря. Так як у неї не було свого одягу, їй дісталося все найбільш безглузде. І коли я начепила перуку, величезні великого розміру черевики, то пішла такою ходою, що тут же зрозуміла свою героїню. У мюзиклі "Русалочка", звичайно, теж цікавий костюм - струмує шовк, довгий руду перуку, вузький хвіст. Це особлива пластика, така плавна, обтічна. Звичайно, костюм багато значить для артиста.

- Вам би хотілося повернутися в епоху, де жінки носили довгі сукні, капелюхи, вуалі?

- Дуже хотілось би. У нас в театральному інституті був такий предмет - етикет, де ми проходили різні епохи, і мені мій педагог говорив: "Наташа тобі неймовірно йдуть пишні сукні з корсетами". Пам'ятаю, в мюзиклі "Красуня і Чудовисько", де я грала Белль, моє плаття важило 16 кілограм, і носити його було дуже складно. Воно було золоте, широке і важке, через каменів роботи Сваровські у мене постійно залишалися після нього синці. Але зате це плаття прекрасно "грало" разом зі мною. Коли я з'являлася на сходинках, в променях світла, вже зривала шалені оплески, ще нічого не встигнувши заспівати. А сама я хотіла б носити сукні з чеховської епохи. Мені дуже подобаються закриті стоячі комірці, довгі силуети, рукава ліхтариком, перлинні гудзики на спині, мені здається, що це дуже жіночно. Я дотримуюся думки, що правильно, коли жінка більше приховує, ніж відкриває.

- Існує думка, що зараз дуже складно стати популярним без скандалу. Ви згодні з таким твердженням? І на що б пішли самі заради хорошого піару?

- Багато артистів змушені йти на поводу цієї моди, щоб привернути увагу до себе і до свого імені. Але мені, якщо чесно, не хотілося б ніяких скандалів, пліток. Раніше я ретельно приховувала своє особисте життя, але потім зрозуміла, що якщо я прийшла в цю публічну професію, потрібно грати за правилами. Все приховувати про себе - дивно і нерозумно. Я вважаю, що немає нічого поганого в тому, щоб поділитися з глядачами своєю радістю, щастям - не тільки творчим, але і людським. Зірки мріють про такий же щастя, як і всі люди.

Але не розумію і засуджую, коли зірки розповідають, як їх побив чоловік, вигнав з голодними дітьми босоніж з дому, виставляють напоказ свої сімейні проблеми. Мені здається, цього не потрібно.